Usulsüz üyelik iddiası

Çarşamba 13.01.2010 17:14

Galatasaray Kulübü'nün 2010 yılı ocak ayı olağan Divan Kurulu toplantısı yapıldı.

Galatasaray Lisesi'nde, İrfan Aktar başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, kulüp başkanı Adnan Polat ve bazı yöneticiler de hazır bulundu.

USULSÜZ ÜYELİK İDDİASI

Mükerrem Taşçıoğlu, 2008 yılında kulübe 522 kişinin usulsüz olarak üye yapıldığı iddialarına şiddetli bir şekilde tepki gösterdi.

Bunun çok tehlikeli bir olay olduğunu anlatan Taşçıoğlu, ''Yozlaşmış, zorbalığın egemen olduğu genel kurullara gideriz. Maçlarda bağırmasından büyük zevk duyduğum tribündeki arkadaşlarımızın Galatasaray Kulübü üyesi olmalarını istemem. Galatasaray'ın bir seviyesi var. Kalitesini bozarsınız. Bu deliği tıkamak lazım. Bu laubaliliği yapmasınlar. Bir tek kişi dahi tüzüğün öngörmediği şekilde kulübe üye olmasın. Bu çok tehlikeli. Örneği de var; Beşiktaş. Beşiktaş bu tehlikeyi geçirdi'' diye konuştu.

Taşçıoğlu'na yanıtı Sicil Kurulu Başkanı Celal Açar verdi. Açar, okuldan gelen üyelerin kontenjan dışı alındığını ve bu nedenle alınan toplam üye sayısının yüksek olduğunu ifade etti.

Divan başkanı Aktar, iki yılda 1105 kişinin kulübe üye olduğunu, bunun da kaydı açık üye sayısının yüzde 15'ini oluşturduğunu söyledi.

YENİ ÜYE OLAN ESKİ SPORCULARA TEPKİ

Bazı üyeler, Divan başkanlığına gönderdikleri yazıda, başkan kontenjanından kulübe üye yapılmalarına rağmen, üyelik törenine katılmayan UEFA şampiyonu takımın oyuncularına tepki gösterdiler.
Yeni üye yapılan sporculardan Hakan Ünsal'ın bir gazetede konuyla ilgili yazdığı yazıyı eleştiren üyeler, bunun divan kurulunda tartışılması gerektiğini vurguladılar.

YÖNETİM SÖZ İSTEMEDİ

Genellikle, yapılan toplantılarda eleştirilere yanıt veren yönetim kurulu, bu kez söz istemedi.

Toplantıda konuşma da yapmayan başkan Adnan Polat'ın, gelecek ay olağan mali genel kurul öncesinde yapılacak toplantıda, kulübün genel durumuyla ilgili geniş açıklamalar yapacağı öğrenildi. Bu toplantıda Işın Çelebi'nin de kulübün geçmiş 5 yıllık mali tabloları ile ilgili açıklama yapacağı ifade edildi.
Öte yandan, başkan Polat, New York Galatasaraylılar Derneği'nin düzenlediği geceye katılamayacağını açıkladı. Galatasaray Televizyonu'na açıklama yapan Polat, ''New York benim uzun süre kaldığım yer. Mali genel kurulumuz nedeniyle geceye katılamayacağım. Kulübümüzü Adnan Sezgin en iyi şekilde temsil edecek'' dedi.

DİVAN KURULU'NA 54 YENİ ÜYE

Toplantıda, kulüpte 30. yılını dolduran 54 üyeye, Divan Kurulu üyelik beratları dağıtıldı.
Yeni üyelere beratlarını, başkan İrfan Aktar, kulüp başkanı Adnan Polat ve eski başkanlar verdi.

SPORUN 'EN GÜZEL' ANLARI

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN