'Kral'dan hoca yorumu

Pazar 17.01.2010 16:44

Eşi ve çocuklarıyla birlikte Abant'ta tatil yapan Hakan Şükür, Milli Takım'ın başına yerli antrenörün geçmesinden yana olduğunu söyledi.

Hafta sonu tatili için Abant'a gelen ve Abant Palace Otel'de kalan Hakan Şükür, hayranlarından yoğun ilgi gördü ve fotoğraf çektirdi.

NBA'İN VAZGEÇİLMEZLERİ: PONPON KIZLAR

NEILL MÜTHİŞ

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Hakan Şükür, ''Bu saatten sonra Milli Takımın başına kimin geleceği değil, bizlerin ona nasıl destek vereceği önemli. Bir sinerji oluşturmak gerekiyor. Milli takımlarda başarıya sinerjiyle ulaşabilirsiniz'' dedi.

İŞTE GALATASARAY'IN 'FOS' TRANSFERLERİ

Milli Takım'ın başına yabancı bir teknik direktörün getirilmesi durumunda, onun yanında bir yerli teknik adamın da tecrübe kazanması amacıyla görevlendirilmesinin olumlu olup olmayacağı yönündeki bir soruya karşılık Hakan Şükür, şunları söyledi:

''Bu konuda söyleyeceklerimiz sivri olabilir. Birinin yanına getirilsin tecrübe edinsin diye söyleniyor. Bunlar klişeleşmiş sözler. Ben bunların doğruluğuna inanmıyorum. Arkadaşlarımızın yakalamış oldukları başarılar var. Kısıtlı imkânlarla arkadaşlarımızın yapmış oldukları var. Ülke futbolunu tanımaları var. Yabancının buraya geldiği zaman bir tek rahatlığı var. Medyadan fazla etkilenmeyecek olması. Ayın belirli periyotlarında ülkede bulunacak olması. Aslında kendi kendiyle çelişen bir durum. Sorunu başka yerlerde aramamız gerekiyor. Ben, kendim de dahil olmak üzere yerli antrenör olmasından
yanayım.''

Hakan Şükür, Fatih Terim dahil yerli antrenörlerin ekmeğini taştan çıkardığını ifade ederek, ''Onlara daha fazla sahip çıkıldı, destek olundu desek çok doğru olmaz. Eleştiri bombardımanına tutuldular. Oralardan çıkış noktalarını bildiler. Hareket ve davranışlarını bildiler. Bu bekli de bir stratejiydi. Onun dışında kısmen de olsa büyük başarılar yerli antrenörlerle yakalandı. Bütün bu zorlukların arkasındaki başarı daha güzel'' dedi.

Hakan Şükür, Galatasaray'ın ünlü futbolcusu Milan Baros'un sakatlığıyla ilgiyi olarak da kulüp yönetimini eleştirdi.

Şükür, ''Bu bir sağlık sorunu nihayetinde. Her futbolcu kendisinin doktorudur. Nasıl hissediyorsa öyle hareket eder. Fakat bir yerde böylesine camialarda yönetimsel olarak ne kadar başıboşluğun olduğunu gösteren bir tablo da ortada. Yani bir futbolcu kendi başına gidip ameliyat oluyorsa, bu çok doğru değil. Doğru bir koordinasyon olmadığını düşünüyorum'' şeklinde konuştu.


DÜNYANIN GELMİŞ GEÇMİŞ EN SEKSİ SPORCULARI
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN