FB ve BJK'yı geride bıraktı

Cuma 22.01.2010 13:31

Ara transfer döneminde önce Avustralyalı Lucas Neil'i ardından da Brezilyalı yıldız Jo'yu kadrosuna katan Galatasaray, kadro değerini 131 milyon 500 bin avroya yükseltti.

''Turkcell Süper Lig'in en pahalı takımı'' unvanını sezon başından beri elinde bulunduran Sarı kırmızılılar, ezeli rakipleri Fenerbahçe ve Beşiktaş ile arasındaki farkı da iyice açtı. ''Cim Bom''un ara transfer dönemine kadar sadece 1-2 milyon avro olan Fenerbahçe ile arasındaki kadro değer farkı 18 milyon 550 bin avroya ulaştı. Galatasaray'ın Beşiktaş ile arasındaki fark da 38 milyon 450 bin avro.

GALATASARAYLILAR'IN GÖNLÜNDE TAHT KURAN İSİMLER

İŞTE DÜNYANIN EN PAHALI TRANSFERLERİ

TÜRK FUTBOL TARİHİNİN ENLERİ


Avrupa transfer piyasasının nabzını tutan Alman internet sitesi transfermarkt.de'nin verilerine göre, 131 milyon 500 bin avro ile ligin en pahalı kadrosunu elinde bulunduran Galatasaray'ı, 112 milyon 950 bin avro ile Fenerbahçe takip ediyor.

Geçen yılın çifte kupalı takımı Beşiktaş, 93 milyon 50 bin avro kadro değeriyle ezeli rakiplerini takip ederken, Trabzonspor 59 milyon 950 bin avro ile ligin en pahalı 4. kadrosunun sahibi durumunda.

''4 Büyükleri'' Kayserispor (36 milyon 975 bin avro), Sivasspor (35 milyon 450 bin avro) ve Bursaspor (34 milyon 400 bin avro) ile takip ediyor.

JO VE NEİLL DİYARBAKIRSPOR'DAN DEĞERLİ

Ligin en düşük maliyetli kadrosu ise Diyarbakırspor'da. ''transfermarkt.de''nin bonservislerine toplam 13 milyon 500 bin avro değer biçtiği Jo ve Neil, 10 milyon 500 bin avroluk Diyarbakırspor'dan daha pahalı durumdalar. Turkcell Süper Lig'in ilk yarısının son haftalarında fırtına gibi esen Kasımpaşa da 16 milyon 200 bin avroluk kadrosuyla, ligin en düşük değerli ikinci takımı durumunda.

Bu arada Sarı kırmızılıların yeni yıldızı Jo, Arda Turan'ın liderliğini yaptığı ligin en değerli futbolcuları listesine 9 milyon 500 bin avroluk bonservisiyle 7. sıradan girdi.

''transfermarkt.de''nin verilerine göre Turkcell Süper Lig'deki takımların kadro değerleri şöyle: (Avro olarak)

"TURKCELL SÜPER LİGİ'NİN EN DEĞERLİ TAKIMLARI SIRALAMASI" İÇİN TIKLAYINIZ

Ligin en değerli 20 futbolcusu da şöyle sıralanıyor: (Avro olarak)

EN DEĞERLİ FUTBOLCULARI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN