En kurumsal marka: G.Saray

Pazartesi 01.02.2010 00:00

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, 2010 yılının, Galatasaray'ın yıllardır konuşulan mali sorunlarının üstesinden gelebileceği, somut projelerinin sırayla gündeme getirilerek gerçekliğe döküleceği bir dönemin başlangıcı olacağını belirtti. Polat, ''Klasik tanımıyla, Galatasaray bu topraklardan çıkabilecek en kurumsallaşmış tek spor markasıdır'' dedi.

Kulübün resmi yayın organı ''Galatasaray Dergisi''nin Şubat ayı sayısındaki yazısında Polat, ''Sportif başarının maddi altyapısının oluşturulmasıyla, başarıların sürekliliği mümkün kılınacaktır.
Galatasaraylılar olarak sözünü verdiğimiz Büyük Galatasaray Vizyonu budur'' değerlendirmesini yaptı.
Galatasaray'ın, yıllarca atıl duran büyük zenginliklerini akıllı ve uzun vadeli bir planlama ile açığa çıkartmakta olduğunu kaydeden Polat, şöyle devam etti:

''Bu güç, kulübümüzün 2. yüzyılının da stratejisinin önünü açıyor. Galatasaray, üstün ahlaki donanımı, güçlü gelenekleri, camiası, kendisine yürekten bağlı taraftarları ve büyük ekonomik potansiyeli ile önümüzdeki dönemin de dünya kulübüdür. Dünya spor sahnesinde, elde edeceği büyük başarılarla adını silinmeyecek biçimde yeryüzünün tüm sporseverlerine ezberletecek ve sevdirecektir. Klasik tanımıyla, Galatasaray bu topraklardan çıkabilecek en kurumsallaşmış tek spor markasıdır. O halde bir bütün olarak biz tüm Galatasaraylılara düşen görev, 2. yüzyılımızın bizlere yüklediği bu yeni görevin farkında olarak çok çalışmak, kulübümüzün saygınlığını her zaman koruyacak şekilde davranmak ve bu yeni anlayışı genlerimizde kodlanmışcasına her gün davranışlarımızla göstermektir.''

'OZ BÜYÜCÜSÜ'NÜN HİKAYESİ

KEWELL'DAN ARDA'YA TAVSİYE

DENİZLİSPOR - GALATASARAY MAÇINDAN FOTOĞRAFLAR

Galatasaray'ın, böylece sadece kendi vizyonunu gerçekleştirmiş olmayacağını, geçen 100 yılda olduğu gibi kendi vizyonuyla Türk sporunun gelişimine damgasını vuracağını ve yeni dönemde de öncülük misyonunu üstleneceğini dile getiren başkan Polat, yazısını şöyle tamamladı:

LİNCOLN SONUNDA KENDİNE TAKIM BULDU

''Tarihimizden gelen hedeflerimize ulaşmanın yanı sıra günümüz spor endüstrisinin dayattığı artık ertelenemez dönüşümü tamamlayacak olan yeni dönemde, camiamızın yüz yılı aşkın geleneklerinden damıtılarak oluşturulmuş bulunan Galatasaraylılık değerleri yine en önemli rehberimiz olacaktır. Büyük başarılara ve tarihi zaferlere giden yolun inşasında bize destek veren, eleştirileriyle yol gösteren tüm Galatasaraylılara şükranlarımızı sunuyoruz. Galatasaray'ın her zaman ileriye gitmesini sağlayan hep bu destek olmuştur.''
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN