"Yabancılar kaliteyi yükseltiyor"

Perşembe 04.02.2010 00:00

Galatasaray'ın Brezilyalı futbolcusu Elano Blumer, kaliteli yabancı oyuncuların, ligin seviyesine katkı yaptığını söyledi.

Nike firması tarafından üretilen futbol kramponunun tanıtımına katılan Elano Blumer, yaptığı açıklamada, Turkcell Süper Lig'in oldukça çekişmeli olduğunu belirtirken, ''Takımların bu mücadeleci futbolu, Avrupa maçlarına da yansıyor. Yurt dışından gelen kaliteli oyuncular, Türkiye'de ligin kalitesini yükseltiyor. Gelecekte Türkiye'deki futbol seviyesi çok daha yukarılara çıkacaktır'' diye konuştu.

Güney Afrika'da düzenlenecek 2010 Dünya Kupası'na da değinen Brezilyalı futbolcu, Türkiye'nin kupada yer alamayacak olmasından dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirirken, ''Türkiye'de gelişme gösteren yetenekli oyuncular var. Bu isimlerin Dünya Kupası'nda kendilerini gösteremeyecek olmaları üzücü'' ifadelerini kullandı.

Ülkesi Brezilya'nın her zaman Dünya Kupası'nın favorisi olduğunu aktaran Elano, ''Brezilya'nın hedefi her zaman şampiyonluktur. Ancak, tabii ki Almanya, İspanya, Arjantin gibi önemli rakipler de var. Eğer milli takımda olursam, katkı vermek için elimden geleni yapacağım'' şeklinde konuştu.

G.SARAY'IN EN PAHALI TRANSFERLERİ

TARAFTARSIZ KRAL

LINCOLN YİNE ARIZA YAPTI

HEPİMİZ ONLARIN TARAFTARIYIZ
DİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA