F.Bahçeli Arif G.Saray'da

Pazartesi 08.02.2010 17:12

Malatya Galatasaray Futbol Okulu'nda iki yıldan beri top oynayan 10 yaşındaki Arif Gültekin, Galatasaray'ın İstanbul Florya Metin Oktay Tesisleri'ndeki seçmelerinde takımın alt yapısına seçildi.

Malatya Galatasaray Futbol Okulu Sorumlusu Sezer İnce, düzenlediği basın toplantısında, geçtiğimiz hafta itibariyle Galatasaray'ın İstanbul'daki alt yapı seçmelerine katıldıklarını, Gültekin'in çok iyi bir performans sergileyerek takımın alt yapısına seçildiğini söyledi.

EN SEKSİ FANATİK TARAFTARLAR İÇİN TIKLAYIN

Malatya'dan küçük yaşta büyük bir takıma futbolcu göndermelerinin kendilerini çok mutlu ettiğini ifade eden İnce, bundan sonraki hedeflerinin, Gültekin gibi sporcuları Galatasaray öncelikli olmak üzere Türk futboluna yetiştirmek olduğunu kaydetti.

TÜRKİYE'DEKİ TEK GOLÜNÜ FENER'E ATTI

Baba Mehmet Gültekin ise oğlunun Galatasaray gibi bir takımın alt yapısına seçilmesinin kendilerini gururlandırdığını belirterek, şöyle konuştu:

''Oğlum Galatasaray'ın alt yapısına seçildiği için çok mutluyuz. Ama bizim önceliğimiz onun eğitimi. Eğitiminden arta kalan zamanlarda futbol oynayacak. Arif okulunda olduğu kadar futbolda da başarılı. Futbol oynamayı çok seviyor. Küçük yaşlardan beri futbola ilgisi vardı. Doğuştan futbolcu diyebiliriz. Yaşıtları ailelerinden bilgisayar isterken, Arif bizden futbol topu isterdi.''

Arif Gültekin de takımın alt yapısına seçildiği için çok mutlu olduğunu dile getirdi.

Gültekin, şunları söyledi:

''Seçmelere iki kez gittim. Birincisinde seçilemedim. Benim için öncelikli olan şey eğitimim. Okulumda başarılıyım. Benim için eğitimimden sonra futbol geliyor. Fenerbahçeliyim, kendime ise Galatasaraylı Arda Turan'ı örnek alıyorum. İlerde iyi bir futbolcu olmak istiyorum.''
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN