Fener'i övdü G.Saray'ı yerdi

Çarşamba 10.02.2010 08:14

Türk futbolunun profesörü Rıdvan Dilmen açık açık konuştu, G.Saray'ın transferde çok hata yaptığını söyledi.

İşte Rıdvan Dilmen'in o sözleri:

Fenerbahçe fazla transfer yapmamakla doğru yaptı... Dentinho'yu almak istediler. Ama izleyip, beğenmediler. Daha doğrusu "O paralar etmez" diye düşündüler ve transfer yapmadılar. Çok da doğru yaptılar. Fenerbahçe'nin Carlos'un gitmesinden sonra solda oynatabileceği 3 oyuncu vardı. Vederson, Santos ve Uğur... Uğur'un sakatlığı büyük şanssızlık oldu. Ama şimdi onun eksikliğini Özer gibi oyuncularla kapatabilirler. Forvette de sorunu yok. Güiza, Gökhan ve Semih var. Transfer döneminde temkinli davranmakta fayda var.

DEVRE ARASI TRANSFER HER ZAMAN RİSKLİDİR
Galatasaray ise Fenerbahçe'nin tam tersi çok ciddi 3 transfer yaptı. Defansa Neill'ı, forvete Jo'yu kanata ise Santos'u aldı. Stoper doğru bir karar. Ancak Jo ve Santos'un alınması düşündürücüydü. Hele hele Galatasaray'ın Santos'a hiç ihtiyacı yoktu. Jo sakatlanmasa elbette oynayabilirdi ama takımlarında oynamayan futbolcuların devre arasında transfer edilmeleri de riskli bir durum. Çünkü böyle oyuncular çok sakatlık yaşayabiliyor... Nitekim de Jo sakatlandı. Bu tip transfer her zaman tehlikelidir. Ben her zaman transfer politikasının bütçeye göre yapılması taraftarıyım. Sadece ihtiyaç olan bölgeye transfer yapılmalı. Nonda varken, santrfora gerek yoktu. Sonuçta şu an Galatasaray Nonda'yı arıyor.

ARDA TURAN YÜZÜNÜ KALEYE DÖNMELİ...
Arda'nın ise oynadığı bölge itibarıyle formu düşük gözüküyor. Arda'nın yüzünü kaleye döndürmek lazım. Arda ile bire bir karşılaştığımda "Hocam lig kupa derken çok yoruldum" demişti. Gerçekten de ilk yarıda üstüne çok yük bindi. Ben Arda'nın oynadığı mevki itibarıyle mutsuz olduğunu düşünüyorum. Bu benim bir tespitim. Yani bana mutsuz olduğunu filan söylemedi. Arda özel hayatında da bir Galatasaray Kaptanı'na yakışır şekilde hareket ediyor. Giyimi, kuşamı, arabası, müstakbel eşi veya kız arkadaşıyla saygı duyulacak bir hayatı var.

FENERBAHÇE ELİNİ ÇABUK TUTMALI
Fenerbahçe önümüzdeki yaz mutlaka transfer yapacak. Başkan 2-3 dünya yıldızı getireceğini söylüyor. Büyük dediğiniz oyuncularla bugünden anlaştıysanız eyvallah... Çünkü önümüzde bir Dünya Kupası var. Dünya Kupası, Avrupa şampiyonası gibi turnuvalmarın olduğu dönemlerde büyük oyuncu transferlerini ligler bitmeden yapmalısınız. Çünkü bu tür turnuvalardan sonra transfer yapmak zor olur.. İyi oyuncuları zaten hemen kaparlar. Kötü oynayan oyuncular ise soru işareti kalır.. Bu nedenle Fenerbahçe bu büyük oyuncularla anlaşmadıysa elini çabuk tutmalı.

ALEX'E HAKSIZLIK YAPMAYALIM!
Alex'in performansında sadece bir maçlık bir düşüş yaşandı. Alex'in bu sezonki performansı genel olarak çok iyi. Süper Lig'de 7, UEFA'da 3 ve Türkiye Kupası'nda da 3 golü var. Son Diyarbakırspor maçını hariç tutuyorum. O maçta iyi değildi. Tabii zemin de Alex'in performansını etkiliyor. Çünkü Alex teknik özellikleri çok yüksük bir futbolcu. Alex gibi futbolcular her an maçın sonucunu değiştirebilir. Şu an onu eleştirmek haksızlık olur. Tekrar takım içinde ön plana çıkacaktır.

10 NUMARAYI HAK ETMEYEN FUTBOLCULAR KİM?

YOLU TÜRKİYE'DEN GEÇEN DÜNYA YILDIZLARI İÇİN TIKLAYIN

İŞTE SÜPER LİG'İN HERŞEYİNİ GÖSTEREN RAKAMLAR

GECE ALEMİNE TAKILAN FUTBOLCULAR NASIL İÇİYOR?

BİLDİĞİMİZ STATLARIN BİLİNMEYEN FOTOĞRAFLARI (3 BOYUTLU FOTOĞRAFLAR)

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN