Fifa.com'da G.Saraylıları yüceltti

Cumartesi 13.02.2010 15:27

Brezilya Ligi takımlarından Palmerias'a transfer olan Galatasaray'ın eski oyuncusu Cassio Lincoln, "Galatasaray taraftarını unutmam mümkün değil" dedi.

Galatasaray'a büyük umutlarla transfer edilmesine karşın performansıyla hayal kırıklığı yaşatan ve disiplinsiz tavırlarının ardından olaylı bir şekilde Sarı-kırmızılı takımdan ayrılan Cassi Lincoln, Palmeiras'la anlaşmasının ardından FIFA'nın resmi internet sitesi www.fifa.com'un sorularını yanıtladı.

Kariyeri hakkında konuşan ve Palmerias'ta beklentileri karşılayacağını vurgulayan Lincoln, "Yeni antrenörüm Muricy Ramalho'yla henüz konuşma fırsatım olmadı, fakat takımı oluştururken nelere dikkat ettiğinin farkındayım. Takımdaki bütün oyunculardan en yüksek performansı talep edeceğini de biliyorum ama ben skoru değiştirebilecek fırsatları yakalayan ve takım arkadaşlarıma gol pozisyonları oluşturan bir oyuncuyum" dedi.

Avrupa kariyeri boyunca çok fazla tecrübe kazandığını ifade eden Lincoln, " "Artık daha olgun bir futbolcu olduğumu düşünüyorum. Avrupa'da çok önemli deneyimler elde ettim. Bu tecrübeler genç bir oyuncu için profesyonelliğe giden yolda çok önemliydi" diye konuştu. Futbol hayatı boyunca Atletico, Kaiserslautern, Schalke ve Galatasaray gibi büyük kulüplerde oynadığını ifade eden Lincoln, Almanya ve Türkiye'nin zengin bir kültüre sahip olduğunu da belirtti. Ancak Brezilya'yı çok özlediğini ve bu nedenle ülkesine döndüğünü belirten Lincoln, Avrupa'da bazı günlük yaşam tarzlarını özleyeceğini de sözlerine ekledi.

"GALATASARAY TARAFTARI MUHTEŞEMDİ"

Brezilyalı oyuncu, Galatasaray taraftarı ile ilgili olarak ise önemli açıklamalarda bulunarak, "Galatasaray'ın dünyanın en fanatik taraftarına sahip olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden baskı benim için sorun değil. Türkiye'de benzer baskılar yaşadım ve ne mutlu ki ne mutlu hem Türkiye Ligi'ni hem de Türkiye Süper Kupası'nı kazandık" dedi.

GÜZEL TENİSÇİ YÜREK HOPLATTI

LINCOLN, ALMANYA'DAYKEN FENER'E DAHA ÇOK GOL ATMIŞTI

GENÇKEN BEĞENMEYİP GÖNDERDİĞİMİZ DÜNYA YILDIZLARI

FUTBOLCULAR NASIL KADINLARLA BİRLİKTELER

GALATASARAY FORMASI GİYECEĞİME KEFEN GİYERİM DEMİŞTİ

FUTBOLCULARIN LÜKS OTOMOBİLLERİ

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN