Taraftarların üzerine işedi!

Cuma 19.02.2010 13:08

UEFA Avrupa Ligi'nde dün akşam oynanan ve 1-1 sona eren Athletic Bilbao-Anderlecht maçı öncesinde ve sonrasında iki takımın taraftarları arasında çıkan olaylar, futbol için kötü görüntüler oluşturdu.

Bilbao kentine gelen yaklaşık 2 bin kadar Belçikalı taraftarın gün boyunca İspanyol ve Bask polisine zorlu anlar yaşattığı, 4 taraftarın gözaltına alındığı belirtildi. Maç öncesi stat dışında kavga eden iki takımın taraftarları maç sonrasında da çimlere inerek, sahayı adeta savaş alanına çevirdi. Yumrukların havada uçtuğu ve İspanya televizyonlarının yayınladığı görüntülerde, Athletic Bilbaolu bir taraftarın tribünden Anderlechtli taraftarların üzerine işediği bile görüldü.

RİJKAARD'IN MAAŞI NE KADAR? TIKLA - ÖĞREN

İŞTE BÜYÜK OLAYLARDAN İNANILMAZ KARELER

İspanyol basını yaşananlar için ''Utanç verici, korkunç gece. San Mames'de sokak kavgası'' ifadelerini ön plana çıkartırken, çıkan olaylardan Athletic Bilbao'ya ciddi cezaların verilebileceği yorumu yapıldı. Belçikalı taraftarların maç boyunca Basklı taraftarlara hakaret ettiği ve statta meşale yaktıkları da vurgulandı.
Athletic Bilbao kulübü başkanı Fernando Garcia Macua, ''Gizlemeye gerek yok Anderlechtli taraftarların bir bölümü nasıl hareket etmeleri gerektiğini bilemediler. Sabahtan itibaren içip, kentte sorun çıkarttılar. Statta koltukları söktüler, meşale yaktılar. Ama aynı zamanda güvenlik kuvvetlerinin de yeterli olmadığını söylemek gerek'' şeklinde konuştu.

TARAFTARLARLA FUTBOLCULARIN BİRBİRİNE GİRDİĞİ KARELER

A.MADRID - G.SARAY MAÇINDAN FOTOĞRAFLAR

ATLETİCO MADRİD UEFA'NIN RAPORUNU BEKLİYOR


Öte yandan İspanyol gazeteleri Atletico Madrid-Galatasaray maçında, Keita'nın golü sonrasında Galatasaraylı taraftarların meşale yakmasına ve maç içindeki bazı olaylarda yabancı madde atılmasına atıfta bulunarak, Atletico Madrid'in ceza alabileceğini savundu. Geçtiğimiz yıl Marsilya ile oynanan maç sırasında çıkan olaylardan dolayı ceza alan Atletico Madrid'in yine bir ceza alabileceği yönünde endişe duyduğu ve UEFA'nın raporunu beklediği kaydedildi.

ELİ SOPALI TARAFTARLAR SAHAYA GİRERSE...
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN