Hakkı buydu

Pazartesi 22.02.2010

G.Saray'da Arda&Caner yanlış mevkide başladı. Jo girince gol geldi. Denizli, Bobo&Nihat hamlesiyle puanı kurtardı

Maç öncesi nasıl bir derbi düşünüyordunuz? Galatasaray, çok fazla savunma ağırlıklı çıkmadı mı? Beşiktaş'ın taktiğini nasıl buldunuz?

"BERABERLİK ADİL SONUÇ"

SERVET GÖZÜNÜ KARARTTI

BÜYÜK SAVAŞÇI NEİLLL

ARDA'DAN BU KADAR

Açıkçası futbol adına iki takımın da istekli ve canlı olacağını düşünüyordum. Maç öncesi kadrolar elimize gelince Galatasaray'ın hocası Rijkaard'ın rotasyonla birlikte bir kadro hatası yaptığını gördüm. Neydi bu hata derseniz; kaleye sırtı dönük oynayamayan Arda'nın böylesine zorlu bir maçta tek forvet oynaması ve Caner gibi bek özellikleri daha iyi olan bir oyuncunun orta sahanın solunda görev alması bence Hollandalı hocanın yanlışlarıydı. Devre arasında hatasından dönüp sarı-kırmızılı takımın gerçek anlamdaki formatına döndürdü. Beşiktaş'ta ise Mustafa Denizli'nin Türkiye'de kendini kanıtlamış Nobre ile başlaması bence çok doğaldı. Ama bu oyuncu Beşiktaş'ın beklentilerine yanıt veremedi. Beşiktaş'ın kaybedecek bir şeyi olmadığı için Galatasaray'ın savunmayı sağlam tuttuğunu gördük. Dörtlü savunma yaptılar. İlk yarıda bu savunmayı hiç bozmadılar. Keita ve Barış'ın gol pozisyonları önemliydi. Galatasaray'da en zayıf halka Uğur ve Caner'di.

RONALDO: "FENER'E GELİRİM"

MESSİ: "HAYATIMI RİJKAARD'A BORÇLUYUM"

2. yarı ile birlikte goller geldi. G.Saray ilk yarıya oranla etkiliydi. Bunun nedeni neydi?
Galatasaray ilk yarıda savunmada çok sıkıntı çekmesine rağmen ikinci yarıdaki hamlelerle golü bulmasını bildiler. Bence iki hocanın da yaptığı değişiklikler yerinde oldu. Galatasaray, Beşiktaş karşısındaki oynama isteğiyle beraber ikinci yarıda Jo girdikten sonra golü de buldu. Mücadele açısından maça bakarsanız beklentimiz oldu. Gerçekten iki takımın da ortaya koyduğu futbol izleyenlere keyif verdi. Arda'nın sakatlanıp çıkması Galatasaray adına üzücüydü.

Denizli yine sürpriz yaptı. Bobo yerine Nobre ile başladı. Bu bir hata mıydı?
Beşiktaş'a baktığımızda Mustafa hoca da 'by pas' yapmaya çalıştı. Nobre tercihi, düşündüğü gibi olmadı. Özellikle Tello iyi toplar getirdi. Kazanma adına çok iyi şeyler yapmaya çalıştı. Galatasaray oyun formatını değiştirince Bobo ve Nihat'ı sokarak doğru bir hamle yaptı. Böylece Galatasaray'ın karşısında daha iyi oynayan bir Beşiktaş vardı sahada.

Beraberlik Galatasaray için iyi sonuç mu? Beşiktaş'ın şampiyonluk şansı sizce azaldı mı?
Galatasaray çok büyük bir avantaj elde etti. Fenerbahçe, Bursa, Kayseri ve Trabzonspor da bu sonucun ardından yarışın içinde kaldı. Anadolu takımlarınun umudu arttı. Şu bir gerçek ki Şampiyonlar Ligi'ne iki takımın gideceği bir ortamda Beşiktaş yarışı bırakmaz.

İlk yarıda Holosko'nun attığı kafa şutunun içeriden çıktığı yönünde itirazlar oldu? Hakemin sizce sonucu etkileyen hataları var mıydı?

Biz de tribünlerden izlerken gol olmadığı kanatine vardık. Topun tamamının çizgiyi geçmediğini düşündük. Maçın tansiyonu fazlaydı. Yüksek tempoda ve çok süratli bir futbol izledik. Bir hakem için çok zor bir maçlardan olmasına rağmen hakemlerin dün bariz bir hata yaptıklarını düşünmüyorum. Oyunu yakından takip edip yerinde düdükler çaldılar. Derbi maçının heyecanına bence hakemler adına olumsuz bir düdükle leke düşmedi. Böylesine zor bir maçı iyi yönettiler diye düşünüyorum. BÜLENT UYGUN

DERBİDEN FOTOĞRAFLAR

YIL YIL TÜRKİYE GOL KRALLARI

DÜNYANIN EN PAHALI TRANSFERLERİ

DÜNYANIN EN ATEŞLİ TARAFTARLARI

3 BÜYÜKLERDE MEKİK DOKUYAN FUTBOLCULAR


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN