Rijkaard hakeme salladı

Perşembe 25.02.2010 22:52
UEFA Avrupa Ligi 2. tur rövanş maçında Atletico Madrid'e 2 - 1 yenilerek elenen Galatasaray'da moraller bozulurken, Teknik Direktör Frank Rijkaard maçın kırılma anında hakemin tercihini rakipten yana kullandığını söyledi.

MAÇIN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

Maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında maç değerlendirmesi yapmayan ve direkt soruları isteyen Frank Rijkaard, verilmeyen penaltı ile ilgili bir soruya, ''İyi oynadık, kötü oynadık bu başka bir tartışma konusu ama, verilmeyen penaltı maçın kırılma anıydı. Orta hakemin yanında bir de çizgi hakemi vardı. O hakem pozisyonu ya göremedi ya da görmek istemedi. Bildiğiniz gibi daha önce de attığımız bir gol yine çizgi hakemi tarafından verilmemişti. Maçın kırılma anında verilmeyen penaltı bize turu kaybettirdi.'' diye cevap verdi.

İlk yarıda daha iyi olduklarını, fakat ikinci yarıda belki de yorgunluktan oyundan düştüklerini belirten Rijkaard, golü de oyundan düştükleri dakikalarda yediklerini söyledi. Hollandalı teknik adam, ''Fakat daha sonra beraberlik golünü bulduk; ama o kırılma anı geldi ve maçı kaybettik, turu da kaybettik ve böyle bitti.'' dedi.

Hakemlerin penaltı çalamaması attığı golün verilmemesi Galatasaray'ın Türk takımı olmasından mı sorusuna ise Rijkaard, ''Bunu bilmiyorum ama, hakem tercih haklarını hep rakipten yana kullandı. Maçın kırılma anında da tercihini rakipten yana kullandı. Bunu Galatasaray Türk takımı olduğu için mi yapıyor bilmiyorum.'' diye cevap verdi.
Rijkaard, yapılan transferlerle ilgili bir soruya ise, ''Joao Alves statü gereği oynamıyor. Fakat Keita, Caner çok iyi oynadı. Arda zaten çok iyiydi.'' diyerek konuşmasını tamamladı.

ENRİGUE SANCHEZ FLORES: TURU HAKEDEN BİR OYUN ORTAYA KOYDUK
Atletico Madrid'in teknik direktörü Enrigue Sanchez Flores, Galatasaray karşısında iyi bir mücadele ortaya koyduklarını ve haklı bir galibiyetle turu geçtiklerini söyledi. İlk maçta 1 - 1 biten maçtan sonra bu maçın en son noktayı koymak için önemli olduğunu belirten Enrigue Sanchez Flores, ''90 dakika dolmadan elemeyi gerçekleştirmemiz gerekiyordu. İki maçı gözönüne aldığımızda Atletico Madrid turu hakeden bir oyun ortaya koydu ve haklı bir şekilde turu geçti.'' dedi.

Penaltı pozisyonu ve hakemle ilgili soruyu ise cevaplamayan Enrigue Sanchez Flores, ''Hakemlerle ilgili yorum yapmıyorum. Hakemlerin yaptıkları iş zor. Reyes'in de bir pozisyonu vardı. Onun için zor iş yapan hakemler hakkında yorum yapmak istemiyorum.'' şeklinde konuştu.

Enrigue Sanchez Flores, takım olarak iyi bir ekip olduklarını da belirterek, Galatasaray'a iyi bir baskı kurduklarını ve oyunu da istedikleri gibi yönlendirdiklerini söyledi. Maçın hiç bir bölümünde etkisiz olmadıklarını, ilk 15 - 20 dakikada maça ısınamadıkları için pasif gözüktüklerini belirten Enrigue Sanchez Flores, ''İlk yarının son bölümünde ve ikinci yarıda üstün bir oyun ortaya koyduk. Pasif olduğumuzu düşünmüyorum. Özellikle ikinci yarının büyük bölümünde üstün olan taraf bizdik.'' diye konuştu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN