"Adnan Sezgin yetersiz"

Cumartesi 27.02.2010 14:48

Galatasaray Kulübü'nün eski başkanlarından Faruk Süren, başkan Adnan Polat'ın bazı stratejik hatalar yaptığını savunarak, ''Adnan Sezgin, Futbol A.Ş. Genel Müdürü olarak yetersiz'' dedi.

Faruk Süren, yaptığı açıklamada, Adnan Polat'ı son derece fedakar ve çalışkan bir başkan olarak gördüğünü kaydederek, şunları kaydetti:

''Ekibinin zayıf olduğunu düşünüyorum. Birtakım stratejik hatalar yaptılar. Mesela futbol takımının oluşturulmasında yanlış yapıldı. Yanlış olduğu ortada ki, devre arasında 3 tane transfer yapıldı. Sakatlıklarla bu durum geçiştirilmez. Profesyonel ekipte bazı değişiklikler yapılmalı. Açıkça söylüyorum, Adnan Sezgin çok iyi bir insan olabilir. Ama Futbol A.Ş. Genel Müdürü olarak O'nun yetersiz olduğunu düşünüyorum. Bunu uluslararası seviyede düşünmek lazım. Buna göre bir oluşum yapılması gerekiyor.''

GALATASARAY'IN TRANSFER GÜNDEMİ

''JO'NUN TRANSFERİ, AVRUPA'YI DÜŞÜNMEDİKLERİNİ GÖSTERDİ''

Eski başkan Süren, Galatasaray'ın Jo'yu transfer ederek, Avrupa kupalarında devam etmeyi düşünmediğini gösterdiğini iddia etti.

Faruk Süren, yönetimin Avrupa kupalarında bu sezon daha ileri gidilemeyeceğini düşündüğünü, bu nedenle de Avrupa kupalarında oynayamayacak bir futbolcunun transfer edildiğini savundu.

''İYİMSER BİR TABLO ÇİZİLDİ''

Kulüpte ''Borçlar azaldı'' diye bir sav ileri sürmenin yanlış olduğunu dile getiren Faruk Süren, ''Daha yeni 70 milyon dolar borçlandık. Önemli olan borçların yönetilebilirlik kabiliyeti var mı, yok mu? Gelirler ile borçlar belirli sürede azaltılabilecek mi? Yönetim bize bunun azaltılabileceğini söylüyor. Takdim şekilleri güzel. Gerçekçi mi, değil mi, bunu göreceğiz. Bence iyimser bir tablo çizildi. Bütün bunlar gerçekleşebilecek mi, göreceğiz'' şeklinde konuştu.

SİHİR BU KEZ TUTMADI

GALATASARAY'DA TUGAY DÖNEMİ
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN