"Fener'in kadrosu daha iyi"

Cumartesi 27.02.2010 14:58

Galatasaray Kulübü'nün eski başkanlarından Mehmet Cansun, sarı-kırmızılı kulübün mart ayında yapılacak olağan seçimli genel kurulunda, oyunu Adnan Polat'a vereceğini açıkladı.

Mehmet Cansun, yaptığı açıklamada, Galatasaray'da seçimin ne olacağıyla ilgili bir şeyi söylemenin doğru olmayacağını belirterek, ''Galatasaray'da seçim belli olmaz. Herkes inandığı adaya oy verecektir. Diğer aday Adnan Öztürk mutlaka kıymetli bir kardeşimizdir. Ama kendisini tanımıyorum. Şu an için başlanan işlerin bitirilmeden başkan ve yönetimin değişmesini doğru bulmuyorum. Bir oyum var, bugünkü yönetim ve başkan için kullanacağım. Bunun da nedeni, mali konuları iyi idare etmeleri ve süren projeleri bitirmeleri lazım'' diye konuştu.

Gerçekleştirilen projeleri başarılı bulduğunu söyleyen Mehmet Cansun, ''Projeler gayet iyi, artık onların proje halinden çıkıp hakikat haline gelme durumu var. Bu projelerin bir an önce bitmesi gerekiyor. Bundan sonra Galatasaray'ın önü açılacaktır, rahatlayacaktır'' dedi.

Adnan Polat'ı mali açıdan son derece başarılı bulduğunu ifade eden Cansun, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Yönetimi sportif açıdan orta buluyorum. Futboldaki neticeleri çok başarılı bulmuyorum. Devre arasında zorunluluktan transfer yapıldı. Para vermezseniz, yapılacak transfer ancak bu kadar olabilirdi. 5-6 milyon Avro'yu çıkarıp bir kerede masaya koyabilseydiniz hem Avrupa'da hem Türkiye'de oynayabilecek oyuncu alınabilirdi. Üç oyuncudan ikisini kiralayıp, sadece birisini alıyorsunuz, onun da bonservisi elinde. Bütün bunları kendi bütçenizin içine sığdırıyorsanız, bence bunlar normaldi.''

GALATASARAY'DA TUGAY DÖNEMİ

''FENERBAHÇE'NİN KADRO KALİTESİ BİZDEN İYİ''

Eski başkan Cansun, Fenerbahçe Futbol Takımı'nın kadro kalitesinin, Galatasaray'ınkinden daha iyi olduğunu savundu.

Bunu kabul etmeleri gerektiğini dile getiren Cansun, ''Fenerbahçe'nin bugünkü kadrosu ile Galatasaray'ın bugün oynayan kadrosu arasında ciddi bir kalite farkı var, bu da Fenerbahçe lehine. Ancak Fenerbahçe'de birçok şey yolunda gitmiyor ki, onların da neticeleri bizden daha iyi değil ve Galatasaray bugün lider. Eğer büyük sakatlıklar olmazsa, futbolcular kendilerine iyi bakarsa, yöneticiler bunu organize ederse Galatasaray rahatlıkla şampiyon olur inancındayım'' diye konuştu.

Futbolcuların kendilerine çok iyi baktığını düşünmediğini kaydeden Cansun, ''Bizde teşhislerde doktor hatası olduğu kanaatindeyim. Sakatlanan oyuncuların yerine oynayan futbolcuların kalitesi ve mücadelesi, gidenin yerini tutmuyor'' diyerek sözlerini tamamladı.

GALATASARAY'IN TRANSFER GÜNDEMİ
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN