İkincilik yetmez

Pazar 28.02.2010

"Galatasaray için olağan durum şampiyonluktur. Ligde lideriz ama memnun değilim. 5 yıl içinde düze çıkarız"

Galatasaray Başkanı Adnan Polat, Mali Kongre'de futbol takımının arzu ettiği yerde olmadığını ancak şampiyon olacaklarına inandığını söyledi. Takımda bir değişim süreci yaşandığını dile getiren Polat, "İki yıl önce şampiyon olduk. Şu anda ligde lideriz. Ancak aldığımız neticelerden hiç memnun değiliz" derken, Türkiye Kupası ile UEFA'da Atletico Madrid'e elenmelerinin kendilerini çok üzdüğünü vurguladı.

GALATASARAY'IN TRANSFER DOSYASI

Şampiyon olacağız
Galatasaray için her kulvarda şampiyonluğun olağan olduğunu belirten Adnan Polat, "İkincilik bizim için başarısızlıktır. Ligde bu sezon şampiyon olmak istiyoruz. Olabileceğimize de inanıyorum. Gelecek sezon Şampiyonlar Ligi'ni yeni stadımızda yaşamalıyız" dedi. Başkan, "Florya'da ahenkli bir çalışma ve kolej havası var. Ama arzu ettiğimiz yerde değiliz" şeklinde konuştu.

RONALDO KALP HASTASI ÇIKTI

MESSİ: "HAYATIMI RİJKAARD'A BORÇLUYUM"

Transferde başarılıyız

Bu sezon büyük transferler (Elano, Keita, Leo Franco, Neill, Jo, Dos Santos) yaptıklarını da hatırlatan Adnan Polat şöyle devam etti: "Bu oyunculara yaklaşık 5-7 milyon dolarlık bonservis bedelleri ödedik ve teminat mektubu da vermedik. Belirli vadelerle yapılan bu transferlerde, futbolcuların kulüplerinin banka teminatı istememesi, Galatasaray'a olan güvenin bir göstergesidir."

150 milyon dolar gelir
Kulübün mali durumu hakkında da bilgiler veren Adnan Polat, şunları söyledi: "Galatasaray'ın yol haritasını çıkardık. Mali yönetim bir disiplin halinde yürütülürse 5 yıl içinde kulüp üzerindeki yükten kurtulacak. Gelecek yıldan itibaren 150 milyon dolarlık gelire sahip olacağız. Bu gelirlerle 5 yıl içinde Galatasaray profesyonel futbolda üst düzeyde yarışmacı bir hale gelecektir."

İptale tepki gösterdi
Başkan Polat, kongreden sonra yaptığı açıklamada ise "Verdiğimiz önergeler biri dışında kabul edildi. Galatasaray Adası'nın işletmesiyle ilgili Özhan Canaydın döneminde 5 yıllık sözleşme yapılmıştı. Büyük çoğunluk işletme standartlarından memnundu. Süresini uzattık. Ancak iptal edildi. Teamüllere uymadı, şık olmadı. Umut ediyorum zarar vermez" dedi.SON 10 YILDA NELER KONUŞTUK?

SÖZLEŞMESİ BİTECEK FUTBOLCULAR

ELDE PATLAYAN TRANSFERLER

SPORUN EN SEKSİ ANLARI


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN