Rijkaard’a teklifler geldi

Pazar 28.02.2010 16:24

Galatasaray’da Rijkaard’ın yardımcılığını yapan İspanyol kondisyoner Albert Roca, Türk futbolcusu ve futbolu ile İspanyolları El Mundo Deportivo’ya değerlendirdi.

"Türkiye'den şikayetçi değiliz. G.Saray bizi iyi değerlendiren bir kulüp. Memnunuz. Mücadele ediyoruz. Şimdilik ayrılmayı düşünmüyoruz. Rijkaard bazı teklifler aldı ama Türkiye'de verdiği sözler olduğu için kalmaya devam etme kararı aldık. Türk futbolunun temel özelliği gücünü ve fiziğini iyi kullanamaması. Aşınma çok. Çok teknik değiller, ama kaliteliler. Çünkü oyuncu çok büytülüyor' dedi.

İŞTE RİJKAARD'IN İNANILMAZ BAŞARISI

Roca sözlerini şöyle sürdürdü:
' Sahada her şeyi vermek istiyorlar. Bir dakikadan sonra beş veya altı oyuncuyu çimlerin üzerinde yatarken görmek kolaydır. Aşk ile oyuna başlıyorlar, tüm olumsuzluklardan etkileniyor. Bir kez kötü oynadılar mı hep kötü oynuyorlar. Hep destek istiyorlar. Çok iyi bir kulüp, kültür, ülke için çok çalışan bir ekip. Türk futbolcu tarz olarak çok profesyonel düşünüyor. Ama uygulamıyor. 50.000 tur verirsiniz yapar, ama 50 bin tur daha isterseniz, size müteşekkir şekilde bakar fakat yapmamak için çaba gösterir. Bizim Türkiye'deki ilk amacımız, ligde şampiyonluktu, bunu kazanmak için de oldukça iyi durumdayız.'

fotomac.com.tr / özel haber
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN