Web Sürümüne Geç

Bir şartla affederim

Pazartesi 02.03.2010
_Dos Santos'un tek şansızlığı son vuruşları yapamamasıydı. Keita'nın ise en büyük şansıydı son vuruşlar. Bursa, Fener'i yenerken golleri atan Ozan İpek'i anlatıyor herkes! Ya Bursa'da 'Volkan Şen' diye bir adam var. Barcelona dahil Avrupa'nın her takımında oynar. Kimse farkında değil. Bu adam manşetler olmalı, bu adam için köşe yazıları yazılmalı, bu adam için Bursa'ya gidip röportajlar yapılmalı! Kim bu kardeşim? Galatasaray ile Fenerbahçe, 'Sercan' diye kavga ediyorlar. Hangi Sercan ya? Ben böyle bir şey görmedim. Kim bu Volkan, kim yetiştirmiş, nereden çıkmış, nereden gelmiş? Futbolun güzelliklerini görmeyi ve yazmayı bilmiyoruz. Ondan sonra da ben diyorum ki Rijkaard oyunu okumayı bilmiyor! Peki benim tribünde oturan ve maçı seyreden 250 gazetecim biliyor mu? Şu maçın yıldızı nasıl Keita olur; Santos gibi bir adam oradayken ve de bugüne kadar dökülmüş adam. 'Galatasaray'a niye geldi' diye sorgulanmış.

SABRETMEK LAZIM
_Galatasaray'ın Divan Kurulu toplantısında 'Tüy sıklet' yakıştırması yapılmıştı!
Bunları diyenlerden biri de benim!.. "Nereden buldu bunu acaba?' diyordum inanamadım.

_Ama siz ilk geldikleri günlerde Dos Santos için, "Neill ve Jo'dan çok daha önemli bir oyuncu" ifadesini de kullanmıştınız.
"Olabilir" dedik ama seyrettiğimiz zaman beklenildiği gibi olmadığını gördük. Ama meğerse sabretmek lazımmış. Simoviç böyle değil miydi geldiği zaman, neler yazıldı hakkında! Hagi böyle değil miydi?

_Dos Santos'un satış opsiyonu Galatasaray'da. Bu futbol kalması için bir gösterge kabul edilebilir mi?
Bugüne kadar döküldü bu çocuk!.. Ama Kasımpaşa maçını kazanan adamdı bana sorarsan. Bakacağız. Müthiş bir yetenek olduğu kesin. Bu çocuk bu istikrarını sürdürürse Rijkaard'ın bütün günahlarını affedebilirim. Çünkü o aldırdı Dos Santos'u. "Ben tanıyorum, bunu alın" dedi.


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN