"Çok doğru karar"

Pazartesi 08.03.2010 11:41

Galatasaray'ın, 2000 yılında kazandığı UEFA Kupası kadrosunda yer alan Ergün Penbe, kulübün alt yapısı için eski takım arkadaşı Tugay Kerimoğlu'nu layık gördüğü için doğru bir karar verdiğini söyledi.

Tekniği ve futbola uygun fiziğiyle Galatasaray'ın kazandığı başarılarda önemli bir rol oynayan, çok az sakatlanmasından dolayı takım arkadaşları tarafından ''Kemik'' lakabı takılan, soğukkanlı olduğu için ise Fatih Terim tarafından da ''Buz Adam'' olarak nitelendirilen Ergün Penbe, Bank Asya 1. Lig takımlarından Mersin İdmanyurdu'nun teknik direktörü olarak futbol yaşantısını sürdürüyor.

GALATASARAY'A EŞİ YÜZÜNDEN GELEMEDİ

İŞTE GALATASARAY'IN SON BOMBASI

Penbe, maç için geldiği Çanakkale'de AA muhabirine yaptığı açıklamada, Galatasaray camiasının, alt yapının başına eski takım arkadaşı Tugay Kerimoğlu'nu getirmekle doğru bir karar verdiğini ifade etti.
Tugay'ın yıllarca Galatasaray kulübüne hizmet ettiğini, uzun yıllar Avrupa'da futbol oynadığını ve futbol bilgisinin iyi olduğuna işaret eden Penbe, ''Futbolculuğu zaten iyiydi. Futbolun içinden gelen birisi. Galatasaray kulübü alt yapıya Tugay'ı layık gördüğü için doğru bir karar verdi. Tugay'ın da futbol bilgisini, Avrupa'da yaşadığı tecrübesini alt yapıdaki hoca ve futbolculara vereceği inancındayım'' dedi.

10 YILIN EN ÖNEMLİ FUTBOL OLAYLARI

EN SEKSİ BAYAN TELEVİZYON SPİKERLERİ

''SEZON BAŞINDA BANA TEKLİF EDİLDİ''
Ergün Penbe, sezon başında Futbol AŞ Genel Müdürü Adnan Sezgin ile bir telefon görüşmesi yaptığını, alt yapı sorumlusu olarak kendisine teklifte bulunulduğunu belirterek, ''Ama ben daha erken olduğunu ve bana biraz aksiyon gerektiğini, belki ilerleyen yıllarda düşünebileceğimi iletip, teşekkür ettim'' dedi. Penbe, ''Ama Tugay kardeşim bunu kabul etmiş ve bence doğru bir seçim yapmış. İnşallah Galatasaray için hayırlısı olur'' diye konuştu.

GENÇKEN BEĞENMEYİP GÖNDERDİĞİMİZ DÜNYA YILDIZLARI

"KEFEN GİYERİM GALATASARAY FORMASI GİYMEM" DEDİ VE GİYDİ

Ergün Penbe, futbolculuk döneminde 13 yıl Galatasaray camiasına en iyi şekilde hizmet etmeye çalıştığını belirterek, ''Ergün Penbe'yi Ergün Penbe yapan o camiadır. Futbolu bıraktık, şimdi teknik direktörüz. Teknik direktörlük yaşantımda da yine Galatasaray camiasına en iyi şekilde hizmet etmek isterim. Hedeflerimin arasında orada görev almak olacaktır. İnşallah bunu başarırız'' diye konuştu.

DÜNYANIN EN ATEŞLİ TARAFTARLARI

FENERBAHÇE'DE OYNAMAK İSTEYEN BARÇALI YILDIZ
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN