Güneş gözüktü

Perşembe 11.03.2010

"Ekonomik olarak artık karanlıktan çıkıyoruz. Takımın başında dünya markası Rijkaard var. Şampiyonluğa ulaşmak istiyoruz"

Galatasaray'ın 27 Mart'ta yapılacak kongresi için geri sayım sürerken dün yapılan Divan'da başkan adayları Adnan Polat ve Adnan Öztürk kozlarını paylaştı. Gerçekleştirdiği projeleri anlatan başkan Adnan Polat, futbol takımı olarak dönüşüm içinde olduklarını söyledi. Polat, "Geçen sene aldığımız neticeler hepimizi üzdü. Şimdi Galatasaray'ın başında dünya markası Frank Rijkaard var. Liderliği koruyarak şampiyon olmak istiyoruz" dedi.

KEITA'NIN MUTLULUĞU

Borç 129 milyon dolar
Galatasaray'ın şeffaflığı konusunda sözlerini tuttuklarını anlatan Polat, "Kulübümüzün nakde yönelik borcu 129 milyon, hizmete yönelik borç 78 milyon dolardır. Bir de azınlık payları dediğimiz, temettü öncesi bedeller 60 milyon dolardır. Bunları üst üste topladığınızda borcu bulabilirsiniz, ancak Sportif A.Ş. ile Futbol A.Ş.'nin birleşmesiyle, bu 60 milyon dolar ortadan kalkacak. Bizim için önemli olan 129 milyon dolarlık borçtur" diye konuştu.

BONSERVİSİ ELİNDE DÜNYA YILDIZLARI

Hisselerinizi getirin
Polat şöyle devam etti: "Daha önce Galatasaray karanlıktaydı, bir tünelin içindeydi. Sıkıntılı bir dönem yaşıyorduk. Artık güneşi görmeye başladık. Ama her şey bitmedi. Rahatlamamız 2011 yılından itibaren hissedilmeye başlayacak." Başkan, iki şirketin birleşmesi konusunda final noktasına geldiklerini, bugünden itibaren herkesin elindeki hisseyi Denizbank'a götürüp, pazartesi günü de parasını alabileceğini vurguladı.

Fenerbahçe şoku!
Polat, toplantı öncesinde çevresini saran Galatasaray Lisesi öğrencileriyle sohbet ederken büyük şok yaşadı. Çevresinde 7 öğrenci toplanan Adnan Polat, gençlere hangi takımı tuttuklarını sordu. Öğrencilerden üçünün "Fenerbahçeliyiz" demesi üzerine adeta şok yaşayan Polat, daha sonra Divan Kurulu üyeleriyle sohbetinde, bu durumu şaşkınlık içinde ifade etti.

Stadın üstü kapanacak
TOKİ'nin isteği üzerine yeni stadın "Açılır, kapanır" bölümün ihalesinin sonraya bırakıldığını anlatan başkan Polat, "Bu şekilde yapsaydık ihaleyi en az 4 ay daha uzatmamız gerekiyordu. Stat bize anahtar teslim şekilde verilecektir. Üstünün açılır kapanır kısmı yapılacaktır, bunu artık spekülasyonlara sokmayalım" şeklinde konuştu.

Kıbrıs'a okul açacağız
Başkan Polat, KKTC'de turizm yatırımı yapacaklarını belirterek, "Buradan gelecek gelirle KKTC'de ya da Rum kesiminde spor okulları açacağız" dedi. Polat, merkezi bir yerde basketbol için salon yapacaklarını, bunun maliyetinin 15-20 milyon dolar olduğunu ancak kulübe mali yük getirmeden gerçekleştirileceğini de ifade etti.

EN SEKSİ TÜRK SPORCULAR

TUGAY KERİMOĞLU'NUN İNANILMAZ GERÇEKLERİ

KAPTAN ARDA TURAN NE ZAMAN GİDECEK?

BÜYÜK TAKIMLARIN 10 NUMARALARI

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN