Web Sürümüne Geç

Bordeaux ile anlaşıyor!

Salı 16.03.2010 11:48

Galatasaray’ın eski teknik direktörü Eric Gerets, Fransa’nın köklü kulübü Bordeaux ile anlaşıyor. Bordeaux teknik direktörü Loran Blanc’ın, Raymond Domenech’in yerine Fransa Milli Takımı’na geçeceği, Blanc’ın yerine ise Gerets’in getirileceği öğrenildi.

Son olarak Suudi Arabistan'da All Hilal takımını çalıştıran ve ekibini geçtiğimiz sezon şampiyon yapan Belçikalı teknik adamın ismi Milli Takımımız için de geçmişti. Gerets'in yakın arkadaşlarından FIFA Menajeri Ceylan Çalışkan, Radyospor'da Özgür Sancar'la Haber Özel Programı'nda yaptığı açıklamada Belçikalı teknik adamın Bordeaux'yla anlaşacağı haberini doğrularken, deneyimli teknik adamın Marsilya'yı çalıştırdığı dönemde Beşiktaş'tan çok ciddi bir teklif aldığını, ancak bunu kabul etmediğini söyledi.

ARDA'YI NEDEN HERKES SEVİYOR?

GALATASARAY'DA SÖZLEŞMELER NE ZAMAN BİTİYOR?

PEK ÇOK MİLLİ TAKIMDAN TEKLİF ALDI AMA BORDEAUX'YU TERCİH EDECEK

Eric Gerets, Bordeaux'yla anlaşacak. Bordo'nun teknik direktörü Loran Blan, Fransa Milli Takımı'nın başına geçecek. Belki Dünya Kupası'ndan önce bile geçebilir. Dolayısıyla Gerets'in Bordeaux'yla anlaşma olasılığı çok yüksek. Ayrıca kendisini Rusya'dan da isteyen kulüpler var.

GALATASARAY'IN EN PAHALI TRANSFERLERİ

GALATASARAY'DA KÜÇÜK BÜTÇELERLE ŞAMPİYON OLDU

Gerets'in, pek çok Avrupa Kulübü'nden ve başka milli takımlardan teknik direktörlük teklifi aldığını biliyorum. Ama büyük bir olasılıkla Bordeaux'yla anlaşacak. Gerets, çalıştırdığı bütün takımlarda başarılı oldu. Galatasaray'da şampiyonluk yaşadı ve küçük bütçelerle şampiyonluk yaşadı Galatasaray'da… Küçük bütçelerle büyük bir başarı elde etti. Bu bence gerçek başarıdır.

BEŞİKTAŞ'IN TEKLİFİNİ KABUL ETMEDİ

Marsilya'yı çalıştırdığı dönemlerde Beşiktaş'tan çok ciddi bir teklif aldı. Ama sadece Beşiktaş'tan değil, başka takımlardan teklif aldı. Ama prensip olarak bir kulübü çalıştırırken, o kulübü bırakıp, başka bir kulübe gitmek istemedi.

BORDEAUX'DAN SONRA BİR TÜRK TAKIMI'NI ÇALIŞTIRMAK İSTİYOR

Fakat Gerets, Türkiye'yi çok seviyor. Burada güzel günleri oldu, başarıl oldu. İleri yıllarda Türkiye'ye gelmeyi istiyor. Şimdi Bordo'yla anlaşacak, Bordeaux'dan sonra ise Türkiye'de bir takımı çalıştırmayı düşünüyor.

15 BİN LENS TARAFTARI RUNJE İÇİN YÜRÜYÜŞ YAPTI

Vedran Runje Lens'ta inanılmaz seviliyor. Spartak Moskova, bir teklifte bulundu Runje için… 15 bin Lens taraftarı Runje satılmasın diye yürüyüş yaptı. Runje çok seviliyor ve Hırvat Milli Takımı'nın da kalesini koruyor.

TİGANA'YA YAPILANLARI İÇİNE SİNDİREMEDİ


Türkiye'de ilk dönemde uyum sorunu yaşadı, ama ikinci dönemde çok başarılıydı. Tigana ayrıldıktan sonra o da kendi isteğiyle ayrılmak istedi. Beşiktaş, Runje'yle devam etmek istiyordu. Ama Runje, "Tigana'nın ayrılış biçimi hoşuma gitmiyor. İçime sindiremiyorum" dedi ve ayrıldı.Beşiktaş Kulübü kesinlikle devam etmek istedi. Kimseye kırgın değil. İstanbul'u çok seviyor. (radyospor.com)
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN