İşte o isimler

Perşembe 18.03.2010 14:06

Galatasaray Kulübü'nde 27 Mart'ta yapılacak seçimli olağan genel kurula 9 gün kala, başkan adayı Adnan Öztürk, Adnan Polat ile birleşmesinin söz konusu olmadığını söyledi.

Adnan Öztürk, Gayrettepe Point Otel'de medya mensuplarıyla kahvaltılı sohbet toplantısında bir araya geldi.

Öztürk, Galatasaray'ın duayenlerinden İnan Kıraç'ın birleşme önerisiyle ilgili bir soruyu yanıtlarken, ''İnan Kıraç çok saygı duyduğumuz bir ağabeyimiz. Kendisi bizzat 21 kişinin sahip olduğu altın onur madalyasını bana takmış bir başkanımdır. Çok güzel bir seçime gidiyoruz. Ne Adnan Polat'ın, ne de benim ajandamda birleşme diye bir şey yok'' diye konuştu.

DOS SANTOSUN SEKSİ SEVGİLİSİNİN OLAY POZLARI

FENERBAHÇE GALATASARAY'IN CANINI YAKACAK


AZİZ YILDIRIM: G.SARAY'I YAKTILAR

''UYUYAN DEVİ UYANDIRMAK İSTİYORUZ''

''Uyuyan devi uyandırmak istiyoruz'' ifadesini kullanan Adnan Öztürk, uygulayacağı politikalarla Galatasaray'ı Avrupa'nın ilk 10 takımı arasına sokma sözünü tekrarladı.

Öztürk, Galatasaray'ın bir gayrimenkulünü satmayı gerektirecek durumun ortada olmadığını kaydederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Galatasaray'ın mali problemi borcu değil, zararıdır. Zarar cebinizden çıkan paradır, oraya dikkat etmek lazım. İki senede net zararımız 135 milyon dolardır. İsrafı keserek, sportif anlamda geriye düşmeden bunu yapmak lazım. Mali disiplinle, bütçe disipliniyle, stadın devreye girmesiyle, naklen yayın ihalesinin fiyatının artmasıyla, Galatasaray kendini toparlar ve süratle Avrupa'nın ilk 10 kulübü arasına girer.''
Galatasaray'ın 70 milyon dolar borç için 300 milyon dolar değerindeki varlıklarına ipotek konulduğunu anlatan Öztürk, bu borçlanmanın yeniden yapılandırılmasının gerektiğini vurguladı.

YENİ YAPILANMA

Başkan adayı Adnan Öztürk, yönetime gelmesi halinde kulübü yeniden yapılandıracaklarını anlatırken, Futbol A.Ş.'nin başına getirmeyi planladıkları Ali Dürüst'ün iyi bir seçim olduğunu söyledi.

Öztürk, ''Dürüst, Galatasaray'ın Avrupa Kupası'na uzandığı yolda büyük emek verdi. Ali Dürüst'ün Futbol A.Ş.'nin başına geçmesi ideal bir durumdu. Kendisiyle fazla uzun süre de bunu görüşmedik. 'Yapar mısın?' dedik, 'Evet' dedi. Bence çok çok iyi bir seçim oldu'' şeklinde konuştu.

Adnan Öztürk, ''Faruk Süren de listenizde olabilir mi?'' sorusuna, ''Galatasaray'a hizmet etmek, destek olmak isteyen herkese kapımız sonuna kadar açık'' dedi.

Galatasaray camiasının çok korumacı bir camia olduğunu kabul ettiğini belirten Öztürk, ''Galatasaray gelenekleri çok kuvvetli bir kulüptür. Ama Galatasaray Genel Kurulu gelişime, değişime ve pozitif yaklaşıma hiçbir zaman kayıtsız kalmaz'' ifadesini kullandı.

''ÜÇ ÜNLÜ FUTBOL ADAMI İLE ANLAŞTIK''

Adnan Öztürk, dünyaca ünlü spor adamları Peter Kenyon, Tomas Kurth ve Esteve Calzada ile sözleşme imzaladıklarını söyledi.

Yönetime gelmeleri halinde içlerinden birinin kulübün CEO'su olacağını dile getiren Öztürk, bu isimlerin alacakları ücretlerin de çok fazla olmayacağını ima etti.

55 MİLYON DOLARLIK OPERASYON

'AYAK NASIL KIRILIR' DİYE KİTAP YAZDI

KEİTA'YA JUVE KANCASI

''GALATASARAY KİMSEYLE KAVGA ETMEZ''

Başkan adayı Adnan Öztürk, Galatasaray'ın diğer kurumlarla kavga etmemesi gerektiğini vurgulayarak, ''Galatasaray kurumlarla kavga etmez. İşbirliği yapar, bunu da son derece saygın şekilde yapar. Galatasaray kimsenin hakkını yemez, ama hakkını da yedirmez'' dedi.

Seçilmesi halinde futbol takımının yapılanması konusundaki bir soruyu da Öztürk, şöyle yanıtladı:
''(Şu futbolcu gelecek, bu gidecek) şeklindeki konuşmalar kulüp başkanının işi değil. Önemli olan kurumsal yapının doğru dürüst kurulmasıdır. Bu işi profesyonellere bırakacağız, en son kararı biz vereceğiz.''

DERBİYİ LOCADAN İZLEYECEK


Başkan seçilmesi halinde, seçimden 1 gün sonra oynanacak Fenerbahçe derbisinde Şeref Tribünü'nde oturmayacağını dile getirin Öztürk, ''Çünkü mazbatamı almamış olacağım. Yine eskisi gibi locamda maçı izleyeceğim. Ancak seyircisiz oynama cezası alırsak, başkan olma özelliğimi kullanabilirim'' şeklinde konuştu.

Öztürk, Galatasaray logosu olan herhangi bir kağıdı çöpe bile atmadığını vurgulayarak, Galatasaray'a başkan olma sözünün bile kendisini çok heyecanlandırdığını dile getirdi.

Tüzük değişikliği ile ilgili bir soruyu da yanıtlayan Adnan Öztürk, ''Galatasaray'ın 50 bin, 100 bin üyesi olması, bugünün ajandası değil. Galatasaray öncelikle kendi yapısını organize etmesi lazım. Yapısal değişimini gerçekleştirdikten sonra üye olma düzeniyle ilgili değişiklik yapılabilir. Tüzüğün temel problemi üyelik değildir'' ifadesini kullandı.

Başkan olduğu takdirde her gün ortada dolaşan bir başkan olmayacağını belirten Öztürk, ''Yönetim kurulu üyeleri de buraya meşhur olmak için gelmediler. Galatasaray adına yapılacak açıklamaları profesyoneller yapacaktır'' dedi.

Adnan Öztürk, bu seçimin mentalite yarışı şeklindeki geçeceğini vurgulayarak, ''Biz muhalefet gibi görünüyoruz ama iki senedir hiçbir zaman icraatları eleştirmedik, spekülasyon yapmadık. Rahatsız olduğumuz durumlarla ilgili Adnan Polat'a bizzat başvurdum, mektup yazdım. Hatta bu muhalefet yok gibi bile algılandı. Bundan dahi rahatsız olmadık. Bu muhalefetin önünde 10 gün kaldı'' diye konuştu.
Öte yandan toplantıya, Adnan Öztürk'ün yönetim kurulu aday listesine alacağı Hayri Kozak, Reşit Sinanlı, Mehmet Cibara ve Candemir Berkman gibi isimler de katıldı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN