Web Sürümüne Geç

Açık ara Cimbom

Perşembe 19.03.2010

Günen, Tulun, Berber, Akbin, Kulaçoğlu, Dilek, Demir ve Bilgiç, Aslan'ı 3 puana yakın görüyor 8 yazarımız beraberliğin büyük sürpriz olacağını savunurken Tokgöz, "Puanlar paylaşılır" diyor

FAZLA DİRENİŞ OLMAZ
Pazar günü Avni Aker'de oynanacak Trabzonspor-G.Saray maçını yazarlarımıza sorduk. Yazarlarımız şampiyonluğa koşan G.Saray'ın fazla bir direnişle karşılaşmadan galibiyete ulaşacağı görüşünü savunuyor. İskender Günen, Trabzon'un istenilen seviyede olmadığını belirtirken, Bülent Tulun, "Her sonuç benim için normal ama G.Saray'da oyunu çevirecek futbolcu fazla" dedi.

G.SARAY'IN ESKİ BAŞKANI'NDAN ÇOK TARTIŞILACAK SÖZLER

EMRE BELÖZOĞLU'NDAN MİLAN BAROS'A SÜRPRİZ


HERKESİN FAVORİSİ
Şirin Berber umutsuz konuşurken, Ayhan Akbin, "Olağanüstü şeyler olmazsa G.Saray kazanır" görüşünde. Hakan Kulaçoğlu, Hakan Dilek, G.Saray'ın ağır bastığını söyledi. Turgay Demir, Trabzon'un maçı kazanacak kalitede kadrosu olmadığını iddia etti. Cengiz Tokgöz, Demir'e katılmasına rağmen, "Beraberlik olur" diye ekledi. Gürcan Bilgiç'in favorisi de G.Saray oldu.

BABA-OĞUL ÜNLÜ FUTBOLCULAR

G.Saray kazanır
İSKENDER GÜNEN
Şenol Güneş'in gelmesiyle birlikte bir ivme yakalayan Trabzonspor son haftalarda kendisinden beklenen performansı sahaya yansıtamıyor. Şu anda takımın istenilen düzeyde olmadığı kesin. Takım savunması ve hatlar arasında uyumsuzluk yüzünden kolektif anlayıştan uzak bir oyun sergiliyorlar. Trabzonspor kazanmak istiyorsa rakibin gücünden korkmadan kendisini var eden mücadele gücünü sahaya yansıtmalı. Engin, Alanzinho, Colman, Arda, Keita ve Jo maça damga vurur. G.Saray'ı bu maçta biraz daha galibiyete yakın görüyorum.

Yıldızları yeter
BÜLENT TULUN
Trabzon maçı önemli bir derbi maçı niteliğinde. Her ne kadar Trabzon bu sene beklenen çizgiyi yakalayamasa da çok iyi oyuncuları olan, her şeyi yapabilecek bir takım. Son düzlük dediğimiz 9 maçta, şampiyon olacak takımların ciddi hesap yapmaları gerek. Bu maçta alınacak hiçbir sonuç sürpriz sayılmaz. G.Saray nispeten yaralarını sardı, Eskişehir travmasını atlattı. Maçı çevirebilecek oyuncu sayısı da G.Saray'da fazla. Trabzon, ligin en zor deplasmanlarından biri. G.Saray'da Keita, Neill ve Jo, Trabzon'da ise Colman, Umut ve kaleci Onur ön plana çıkabilir.

Her sene böyle
ŞİRİN BERBER
Yine aynısı olabilir. Kafa kafaya oynanır maç, hatta bölüm bölüm baskı da yapar Trabzonspor. 3-5 de pozisyon kaçırır. Başında, ortasında bir müdahale yanlışı, kademe hatası öne geçer rakip. Memleket futbolu işte. Olmadı hakem girer devreye. Mağrur olarak ayrılır oradan misafir, ev sahibi de ameliyat masasının başına geçer. Önüne geleni doğrar, 1-2 sağlam kalırsa ne mutlu. Hatırladığım o. Öyle alıştırdılar. Ünal oynuyordu, Hami, Ogün... Hepsi milliydi bordo-mavililerin. 5 tane atmışlardı Ali Sami Yen'de. En çok da "Böyle oynayalım, kaybedelim" lafına kızıyorum.

Banko Aslan
AYHAN AKBİN
G.Saray maçın favorisidir. Berabere kalması bile sürpriz olur. Keita, Baros, Arda belki duran toplarda Servet ön plana çıkan oyuncular olabilir. Bu kadar iddialı konuşmam Trabzonspor'un üst düzey oyuncularının olmamasındandır. Her yıl pozisyonları gereği 4. büyük olarak şampiyonluk parolasıyla yola çıkıyorlar. Ne eskiden olduğu gibi kendi altyapılarından oyuncu yetişiyor ne de yerli-yabancı tercihlerini doğru yapıyor. Olur ya maçı Trabzonspor kazanabilir. Kazanırsa, G.Saray'dan iyi olduğu, iyi oynadığı için değil tesadüfen-şansıyla 3 puanı alabilir.

Anormal durum
HAKAN KULAÇOĞLU
Trabzon'un yılbaşından sonraki çıkışı devam etmedi. Elbette Güneş birçok olumsuzluğu düzeltme yolunda mesafe kat etti; ancak sihirbaz da değil. Ortada, üstüne koyarak giden bir takım yok henüz. Buna "derbi kazanamama" alışkanlığını da eklersek, ev sahibi 3 puana yakın demek zor olur. Her takım büyükleri yenebilirken Trabzon gibi bir büyüğün başaramaması anormal. Bir Galatasaray analizi yapmaya gerek duymuyorum. Zira, sonucu tayin edecek olan, doğrudan Trabzon'un sahaya yansıtacağı psikoloji ve performanstır. Galatasaray iyi oynamasa da kazanabilir.

Sonucu belli maç
HAKAN DİLEK
Trabzonspor gol ve golcü sıkıntısı çekiyor. Galatasaray'ınsa gittikçe zenginleşen-üretkenleşen bölgesi ileri uç! Baros'un dokunuşları ve ileri çıkışlı Keita-Jo "hız avantajından" yararlanacak sarı-kırmızılı ekip. Bu iki alanı iyi kullanan-ki bu Galatasaray olacak- maçın galibidir. Ancak Trabzonspor defans ve orta alan kalabalığı yaratıp önce gol yememeye kurgulanacağı için bir beraberlik alarak bu zor maçı aşmaya çalışacak. Galatasaray'ın hızını kesecek tek şey bir sonraki hafta derbi. Şunu söyleyebiliriz; bu maç Trabzon için "1" Galatasaray için 6 puan maçı.

CENGİZ TOKGÖZ
Puanlar paylaşılır

Ligin altındaki gibi zirvesinde de yangın var. Trabzonspor şimdilik bu yangından sıyrılmış durumda. Ancak, bordomavililerin bu kötü geçen sezonda ligi alabilecekleri en iyi derecede bitirmeleri gerek. Çünkü, bu sezon geleceğin davetiyesini çıkaracak. Galatasaray maçları, Trabzonspor için çoğunlukla negatif. Sarı-kırmızılılar ise şampiyonluğa oynayan bir takım hüviyetine henüz ulaşamamanın sancısında. Stresi çok yüksek bir maç. Kimsenin kimseye bakacak durumu da yok. Şenol Güneş hâlâ kafasındaki 11'i sahaya sürememenin, Frank Rijkaard da iyi bir antrenör olduğunu gösterememenin sıkıntısında. Ufukta beraberlik görünüyor.

TURGAY DEMİR
Gollü bir maç olur

G.Saray'ı yenmenin en kestirme yolu orta sahada basmak. Agresif savunmayı oradan başlatmak. Trabzonspor'un bu tür oyuncuları yok. Onlar da tıpkı G.Saray gibi bozmayı değil yapmayı hedefliyorlar. Oyuncu yapıları da böyle. Dolayısıyla işleri zor. Eğer Keita'yı durdurabilirlerse puan alma ihtimalleri olur. Normal şartlarda G.Saray'ın kazanacağını ama gollü ve keyifli bir maç olacağını düşünüyorum. Maçın hakemi Yunus Yıldırım penaltı ile pek barışık değil. İki takım oyuncularına da bu maçta penaltı alma çabalarından uzak kalmayı tavsiye ederim. Trabzonspor'da oynaması halinde Alanzinho maçın kader adamı olabilir.

GÜRCAN BİLGİÇ
Akılları kupada

Trabzonspor ilk defa böyle bir maça baskı altında olmadan çıkacak. Hafta içi kupa maçı oynayacakları ve konsantrasyonlarını bu maça yöneltecekleri için kaybetme korkuları olmayacak. G.Saray için ise tam aksine beraberliğe bile razı değil. Bu nedenle maçın kurgusu çok önemli. G.Saray'ın oluşturacağı strateji baskı kurma üstüne olacak. Başka şansları yok. Trabzonspor da kendi sahasında bu futbolu hızlı ataklarla eritecek. Buna uygun kadro yapısı var. Elbette Arda'nın performansı çok belirleyici. Eğer Trabzonspor'un orta sahada pas yapma imkanı varsa gollü ve bol pozisyonlu bir maçı izleriz. G.Saray'ı
galibiyete yakın görüyorum.

GALATASARAY'IN EN PAHALI TRANSFERLERİ

DÜNYANIN EN PAHALI TRANSFERLERİ


DÜNYA KUPASI TARİHİNİN EN İYİLERİ ARASINDA BİR TÜRK VAR

YAZIKLAR OLSUN RÜŞTÜ REÇBER

GALATASARAY'DA SÖZLEŞMELER NE ZAMAN BİTİYOR?


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN