Taraftara uyarı

Cumartesi 20.03.2010 14:48

Galatasaray'ın taraftar grubu UltrAslan, sarı-kırmızılı taraftarlara küfürlü tezahürat ve saha içi olayları nedeniyle uyarıda bulundu.

UltrAslan'ın internet sitesinden yapılan açıklamada, sarı-kırmızılı kulübün, Ankaragücü maçında yapılan küfürlü tezahürat ve tribünde meydana gelen bir olay nedeniyle ağır para cezasına çarptırıldığı vurgulanarak, şu ifadelere yer verildi:

''Son zamanlara kadar tribünlerimizde küfürü asgari derecede tutmaya özen göstermemize rağmen bu konuda en ufak bir hatamızda kulübümüz büyük cezalarla karşı karşıya kaldı ve şu anda da en ufak bir küfürde veya hatada kulübümüz seyircisiz oynama cezası sınırına gelmiş durumdadır. Sezon başından bu yana, gerek saha içi oyunlar, gerek bir kısım yazılı ve görsel medya tarafından çarpıtılarak yapılan haberlerle, takımımız yıpratılmak ve şampiyonluk hedefimizden saptırılmak istenmektedir.

Sevgili Galatasaraylılar, küfürlü tezahüratların hiç kimseye bir faydası yoktur. Özellikle de Galatasarayımız'a ve kendimize büyük zararları beraberinde getirmektedir. En son örnekte de görüldüğü gibi kulübümüze büyük para cezaları verilmektedir. Bu hataların devamı durumunda şampiyonluk yolunda çok önemli saydığımız maçları seyircisiz veya tarafsız bir sahada oynama tehlikesini de göz önünde bulundurmak gerekmektedir. Çünkü, kulübümüz en ufak bir hatada seyircisiz maç oynama cezası sınırına gelmiş durumdadır. Bu konuya özellikle dikkat çekmek istiyoruz.''

UltrAslan grubu, taraftarları sağduyulu olmaya davet ettiği açıklamasını şöyle sürdürdü:

''Sizlerden ricamız, tüm bunları göz önünde bulundurup maç günlerinde alkol konusunda azami özen gösterip, tribünlerimizde küfre ve küfürlü tezahürata asla sebebiyet vermemeniz ve bu konuda çevrenizdekileri uyarmanızdır. Ali Sami Yen Stadı tribünlerinde rakiplere, kutsal saydığımız bazı değerlere ve kurumlara zarar verecek tarzda alaylı ya da küfürlü tezahüratlar yapmayalım ve Galatasarayımız'ı bu şekilde zarara uğratmayalım.

Bize düşen görev, 90 dakika takımımızı, sesimizin son noktasına kadar desteklemektir. Sadece ama sadece Galatasarayımız için bağırmak ve onun şanına yakışır şekilde desteklemektir. Büyük Galatasaray taraftarının, şampiyonluk hedefine varmak için başarılı bir şekilde mücadele eden takımımız üzerine oynanan oyunlara gelmeyeceğine olan inancımızla, gerekli hassasiyeti göstereceğine inanıyoruz.''
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN