Özhan Canaydın'ı kaybettik

Pazartesi 22.03.2010 12:04
Acıbadem Bursa Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Kaya Aksoy, Galatasaray Kulübü eski başkanlarından Özhan Canaydın'ın saat 23.34'de yaşamını yitirdiğini bildirdi.

Aksoy, hastane girişinde gazetecilere yaptığı açıklamada, yaklaşık 2,5 yıldır tedavi gören Özhan Canaydın'ın bu gece saat 23.34'te hayatını kaybettiğini belirtti.

Prof. Dr. Aksoy, Canaydın'ın ailesine ve yakınlarına baş sağlığı dileğinde bulundu.

Özhan Canaydın'ın sağlık durumunun sabahtan beri kritik durumda olduğunu anımsatan Aksoy, ''Tüm çabalarımıza rağmen maalesef sayın başkanımızı kaybettik. Üzüntümüz büyük'' dedi.

Fotomaç ailesi olarak, Özhan Canaydın'a Allah'tan rahmet, sevenlerine ve tüm spor camiasına başsağlığı diliyoruz.

İŞTE ÖZHAN CANAYDIN'IN HAYATI


GALATASARAY KULÜBÜNDEN BAŞSAĞLIĞI

Galatasaray Kulübü, Bursa'da vefat eden kulüp eski başkanı Özhan Canaydın için başsağlığı mesajı yayınladı.

Sarı-kırmızılı kulübün resmi internet sitesinin açılış sayfasında Canaydın'ın resmi yer alırken, siteden yayınlanan mesajda, ''Son nefesine kadar yüreği Galatasaray sevdasıyla çarpan, eski başkanlarımızdan, değerli spor adamı Özhan Canaydın vefat etmiştir. Merhuma Tanrı'dan rahmet dileriz. Başta kederli ailesi olmak üzere camiamızın başı sağolsun'' denildi.

ADNAN POLAT: "HEPİMİZİN BAŞI SAĞOLSUN"
Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden eski kulüp başkanlarından Özhan Canaydın'ın hayatını Galatasaray'a vakfettiğini belirterek, "Bütün Galatasaray camiası, Türk spor camiası ve sevenlerinin başı sağolsun" dedi.

Canaydın'ın hayatının kaybetmesinin ardından bir televizyon kanalına telefonla bağlanan Adnan Polat, "Türk spor camiasının, Galatasaray camiasının başı sağolsun. Dün sabah saatlerinde de böyle bir haber almıştık. Ama daha sonra doktorlardan saat başı haber alıp, durumunu takip ettik. Beklediğimiz bir şey olmasına rağmen çok üzgünüz. Ben, Özhan abiyle beraber 2 yıl çok zor şartlarda çalıştık, acılar çektik. Kendini Galatasaray'a vakfetmiş bir insan. Galatasaray için yaşadı, onun için rahmetli oldu. Son
olarak Eskişehirspor maçından önce Bursa'daki evinde ziyaret ettim. Duruyu iyiydi, iki saat uzun uzun konuştuk. Bana vasiyette bulundu. (Başlattığımız projeleri sekteye uğratmadan hepsini bitir) dedi, ben de söz verdim. Bu kadar erken ölümünü beklemiyordum" dedi.

CENAZE ÇARŞAMBA GÜNÜ
Özhan Canaydın'ın kendi cenaze töreniyle ilgili de vasiyeti bulunduğunu bildiren Polat, "Özhan Abi, Galatasaray Lisesi'nde ve kulüpte tören düzenlenmesinden, buraya getirilmesinden yana değildi. Bursa'da işyerinin bulunduğu Organize Sanayi Bölgesi'ndeki camide cenaze namazının kılınıp, yine Organize Sanayi Bölgesi'nin yakınındaki mezarlıkta toprağa verilmesini vasiyet etmişti. Çarşamba günü burada toprağa vereceğiz" ifadelerini kullandı.


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN