Web Sürümüne Geç

Güle güle centilmen

Pazartesi 23.03.2010

Türk spor tarihinin gelmiş geçmiş en centilmen başkanlarından Özhan Canaydın dün gece saat 23.34'te tedavi gördüğü Bursa Acıbadem Hastanesi'nde vefat etti

G.Saray'ın 2002-2008 yılları arasın- da başkanlığını yapan Özhan Canaydın vefat etti. 2.5 yıl önce pankreas kanseri teşhisi konan ve geçirdiği operasyon sonrası yoğun bir tedavi programı uygulanan Canaydın'ın sağlık durumu yılbaşından bu yana kötüye gidiyordu. Bir süredir Bursa Acıbadem Hastanesi'nde tedavi gören Canaydın için öğlene doğru hayatını kaybettiği iddiası yayıldı. Bazı televizyonlar da "Canaydın'ı kaybettik" haberini verince medya önüne çıkan Bursa Acıbadem Hastanesi Başhekimi Kaya Aksoy, "Özhan Canaydın'ın öldüğü yönündeki haberler gerçeği yansıtmıyor" demiş ve eklemişti:

İŞTE ÖZHAN CANAYDIN'IN HAYATI

RİJKAARD-POLAT GERGİNLİĞİ

ARDA TURAN'I TUTABİLENE AŞK OLSUN! NEDEN Mİ?

G.Saray açıkladı
"Geçirdiği rahatsızlığa paralel olarak Canaydın'ın sağlık durumu kritiktir ve ciddiyetini korumaktadır." Canaydın'dan acı haber gece 23.34'te geldi. G.Saray'ın resmi internet sitesinden öldüğü duyurulan Canaydın için "Son nefesine kadar yüreği G.Saray sevdasıyla çarpan, eski başkanlarımızdan, değerli spor adamı Özhan Canaydın vefat etmiştir. Merhuma tanrıdan rahmet dileriz. Başta kederli ailesi olmak üzere camiamızın başı sağolsun" denildi. Başhekim Aksoy da "Canaydın'ı bütün uğraşlarımıza rağmen 23.34'te kaybettik" dedi. Canaydın'ın cenaze namazı Bursa Organize Sanayii Sitesi Camii'nde yarın öğlen namazından sonra kılınacak.

CANAYDIN GALATASARAY BAYRAĞINA SARILMAYACAK

ALBAYRAK BURSA'YA 50 OTOBÜS KALDIRIYOR

Stadı göremeden gözlerini yumdu
Galatasaray'ın Seyrantepe Projesi'nin startını veren ve basın toplantısında "Sevinç gözyaşlarımızı içimize akıtıyoruz" diyen eski başkan Özhan Canaydın'a şimdiki yönetim bir loca armağan etmişti. En büyük isteği yapılan bu statta G.Saray'ı izlemek olan Canaydın bunu her fırsatta dile getiriyordu. Canaydın'ın bu dileği ölümüyle birlikte gerçekleşmemiş oldu.

İŞTE ÖZHAN CANAYDIN'IN HAYATI

RİJKAARD-POLAT GERGİNLİĞİ

İzinden yürüyeceğiz
G.Saray Başkanı Adnan Polat, TSYD Levent Tesisleri'nde 1905 G.Saraylı Yönetici ve İşadamları Derneği'nin organize ettiği toplantıda üyelere seslendi. Özhan Canaydın'a acil şifalar dileyerek (toplantı esnasında Canaydın yoğun bakımdaydı) konuşmasına başladı ve şunları söyledi: "Kendisiyle bu dönemde iki kez beraber olabildim. 'Lütfen Adnan, bu işin peşini bırakma. Başlattığımız projeleri bitir' dedi. Ailesi de bana benzer temennilerde bulunarak işleri yarım bırakmamamızı istediler ve 'Gönlünüzün bizimle olduğunu biliyoruz. Özhan Bey'in vasiyetidir. Siz çalışmalarınıza devam edin' dediler. Toplantılarını iptal eden arkadaşlarımızın aksine, çalışmalarımıza devam ediyoruz."

FENERBAHÇE-GALATASARAY MAÇLARINDAKİ EN FARKLI SKORLAR

Başsağlığı mesajları
Canaydın için kulüpler ve TFF gece yarısı başsağlığı mesajları yayınladılar. Fenerbahçe, Trabzonspor ve Futbol Federasyonu, "Sayın Özhan Canaydın'a Tanrı'dan rahmet, ailesi sevenleri ve tüm G.Saray camiasına başsağlığı diliyoruz" dendi. F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım ayrıca bir mesaj daha yayınladı.

Son istediği torununu görmekti ama olmadı
Gece 23.34'te saatlerde hayata gözlerini yuman Galatasaray eski başkanlarından Özhan Canaydın'ın son nefesini vermeden önce yurtdışında eğitim gören torununu görmek istediği ortaya çıktı. Özhan Canaydın'ın torununun akşam saatlerinde Türkiye'ye döndüğü ve soluğu dedesinin yanında aldığı öğrenildi. Ancak son saatlerini yaşayan Canaydın'ın bilinci kapalı olduğu için torununu görmediği belirtildi. Acıbadem Bursa Hastanesi Başhekimi Kaya Aksoy yaptığı açıklamada "Torununu maalesef göremedi ama bizler hissettiğine inanıyoruz" ifadesini kullandı.

Sevenleri akın etti
Galatasaray başkanlığına aday olan Adnan Öztürk de 2 günlük programını iptal ederek Bursa'ya geldi. Öztürk ile beraber Fatih Gökşen ve Ali Dürüst de hastaneye giden isimlerden biriydi. Başkan Adayı Adnan Öztürk, "Maalesef kurtulamadı. Camiamızın başı sağolsun" açıklamasını yaptı.

BİR MAÇTA FENER'E 3 GOL

GALATASARAYLILARIN GÖNLÜNÜ FETHEDENLER

GALATASARAY'IN EFSANE KAPTANLARI

GALATASARAYLI ÜNLÜLER


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN