GS Bayrağına sarılmayacak!

Salı 23.03.2010 13:31

Vefat eden Galatasaray Kulübü'nün eski başkanı Özhan Canaydın'ın kardeşi Mustafa Canaydın, Özhan Canaydın'ın cenazesinde, Galatasaray bayrağı değil, Galatasaray kurdelesinin olacağını söyledi.

Bursa Organize Sanayi Bölgesi'ndeki fabrikalarında taziyeleri kabul eden Canaydın ailesinden Mustafa Canaydın, gazetecilere yaptığı açıklamada, baba gibi sevdiği ağabeyinin, ömrü boyunca kimseye kötülüğü olmadığını, zarar vermediğini, bilinmeyen çok büyük iyilikleri bulunduğunu anlattı.
Ağabeyinin herhangi bir kırgınlığının bulunmadığını dile getiren Canaydın, tarafsız kalmaya çalışan ağabeyinin ağzından, rahatsızlığına rağmen çok yakınları da dahil olmak üzere, söylemediği bazı şeylerin yazıldığını, aile olarak bu duruma üzüldüklerini ifade etti.

HASTANEYE TAZİYEYE KİMLER GELDİ?

GÜLE GÜLE CENTİLMEN BAŞKAN

Canaydın, ağabeyinin yarın Organize Sanayi Bölgesi Camisi'nde kılınacak namazın ardından isteği üzerine aile mezarlığında babasının yanına defnedileceğine değinerek, ''Özhan Canaydın'ın cenazesinde, Galatasaray bayrağı değil, Galatasaray kurdelesi olacak. Öyle tahmin ediyorum'' dedi.

ALBAYRAK BURSA'YA 50 OTOBÜS KALDIRIYOR

CANAYDIN'IN SON ANLARI DA SPORLA DOLU GEÇMİŞ
Mustafa Canaydın, ağabeyi ile ölümünden 3-4 saat önce, Galatasaray Basketbol Takımı forması giydiği zamanlarla ilgili konuştuklarını belirterek, şunları kaydetti:

İŞTE ÖZHAN CANAYDIN'IN HAYATI

''Galatasaray'ın basketbolda kazandığı Türkiye kupasını konuştuk. Maç kadrosunu ve oynadıkları tüm maçları tek tek saydı. Ben kendisine 'Ağabey sen maçlarda kaç sayı atıyordun, 10 sayıyı geçiyor muydun' diye sorduğumda, hemen çıkışarak, 'Hayır, ben 20 sayı yapardım' dedi. Ben de kendisine 'Sen Hidayet'ten bile iyi sayı atıyormuşsun' dedim.

Daha sonra kendisine '20-30 santim zıplar mıydın?' dedim. Dikildi, 'Ben 83 santim zıplardım' dedi. Zaten Türkiye'nin en iyi zıplayan basketbol adamlarındandı. Yaptırdığı okullardan bahsettik. Zihnini açık tutmak için konuştuk.''

Canaydın, ağabeyinin. torunu Ali Talat Diniz'i ölmeden önce son bir kez daha gördüğüne işaret ederek, ''En önemlisi oydu. Torununu çok seviyordu. Aralarında çok iyi dede-torun ilişkisi vardı. Torunu geldi, ağabeyim de çok iyi oldu. Hatta biz 'Evlere gidelim' dedik. Yarım saat sonra da öldü'' diye
konuştu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN