Web Sürümüne Geç

SPK açıklama istedi mi?

Salı 23.03.2010 16:50

QVT, Sermaye Piyasası Kurulunun (SPK) Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş'den (Sportif), ödenmemiş borçlarının planını açıklamasını ve çağrı finansmanında varlıkların uygunsuz kullanımını düzeltmesini istediğini ileri sürdü.

QVT Financial LP (QVT), QVT'nin Galatasaray Spor ve Futbol İşletmeciliği Ticaret A.Ş (Futbol) tarafından, Sportif A.Ş hisseleri için yapılan çağrının durdurulması amacıyla verdiği dilekçeyle ilgili, Sermaye Piyasası Kurulunun (SPK) yanıtını yazılı olarak değerlendirdi.

70 MİLYON € BUHAR MI OLACAK?

SPK'nın dün verdiği yanıtta, Sportif A.Ş tarafından, çoğunluk hissedarı Futbol A.Ş'ye verilen 343 milyon lirayı almak için hangi adımları izlediği ve izleyeceğini açıklamasını talep ettiği kaydedildi ve kurulun konuya ilişkin önceki bir kararında borcun, 28 Mart 2010 tarihi itibariyle geri ödenmiş olmasını istediği hatırlatıldı.

Kurulun, Sportif'e çağrı finansmanında şirket sözleşmelerine uygun davranması gerektiğini bildirdiğine yer verildi. QVT'nin Sportif A.Ş'ye, ödenmemiş borçlar ve varlıkların uygunsuz kullanımıyla ilgili olarak SPK'nın verdiği karara nasıl uyacağı konusunda geniş ve açık bir açıklama yapmasını talep eden mektup gönderdiği kaydedildi.

FENERBAHÇE-GALATASARAY MAÇLARINDAKİ EN FARKLI SKORLAR

HAGİ'YLE ANLAŞAMAYIP GALATASARAY'DAN AYRILAN FUTBOLCU KİM?

HAKAN ŞÜKÜR İTALYANIN EN "FOS" TRANSFERİ SEÇİLDİ
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN