Canaydın'ı uğurladık

Çarşamba 24.03.2010 15:18

Bursa'da tedavi gördüğü hastanede önceki gün hayatını kaybeden Galatasaray Kulübü'nün eski başkanlarından Özhan Canaydın için ortağı olduğu Biesseci firmasının bahçesinde tören düzenlendi.

Bursa Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) kurulu Biesseci Bursa Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş önünde düzenlenen tören nedeniyle, fabrikada üretim durduruldu.


CANAYDIN'IN CENAZESİNDEN ÇOK ÖZEL KARELER

Özhan Canaydın'ın cenazesi, idari personel ve işçilerin toplandığı fabrika bahçesine getirildi.

Burada, Canaydın'ın vasiyeti üzerine işçilerden helallık istendi ve dualar okundu. Bu sırada, işçilerin büyük bölümünün ağladığı gözlenirken, adının ''Murat'' olduğu öğrenilen bir çalışan ise baygınlık geçirdi.

Fabrika bahçesindeki törene, Canaydın'ın ailesi ve yakınlarının yanı sıra, Galatasaray Kulübü başkan adaylarından Adnan Öztürk, eski futbolculardan Suat Kaya, eski Galatasaraylı yöneticiler Fatih Gökşen, Bülent Tulun ve sarı-kırmızılı camianın önde gelen isimlerinden Orhan Yüce katıldı.

İŞTE HASTANEYE AKIN EDEN ÜNLÜLER

İŞTE ÖZHAN CANAYDIN'IN HAYATI

CENAZEYE KİMLER KATILDI?

Bursa'da tedavi gördüğü hastanede önceki gün hayatını kaybeden Galatasaray Kulübü'nün eski başkanlarından Özhan Canaydın'ın cenaze törenine spor, iş ve siyaset dünyasının önde gelen isimleri katıldı.

Bursa Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) kurulu Biesseci Bursa Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş'nin önünde sabah düzenlenen törenin ardından Canaydın'ın cenazesi, OSB Camisi'ne getirildi.

Burada, Özhan Canaydın'ın eşi Asuman, oğlu Murat ve ağabeyi Mustafa Canaydın ile kızı Zeynep, torunları Ali Talat ve Alara Diniz taziyeleri kabul etti.

Törene, eski devlet bakanları Murat Başesgioğlu ve Kürşad Tüzmen, İstanbul Valisi Muammer Güler, Bursa Vali Vekili Vedat Müftüoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mahmut Özgener, Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay, TFF Genel Sekreteri Lütfi Arıboğan, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, Bursa Emniyet Müdürü Zeki Çatalkaya, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Celal Sönmez, TFF Milli Takımlar Sorumlusu Levent Kızıl, eski TFF Başkanı Levent Bıçakçı, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, eski Milli Takımlar Teknik Sorumlusu Fatih Terim, Galatasaraylı eski başkanlardan Faruk Süren ve Mehmet Cansun, sarı-kırmızılı kulübün eski yöneticileri Haldun Üstüner, Ali Dürüst, Burak Elmas, Fatih Gökşen, Bülent Tulun, Abdurrahim Albayrak, Ateş Ünal Erzen, eski futbolcular Hakan Şükür, Hasan Şaş, Tanju Çolak, Rıdvan Dilmen ve eski hakemlerden Erman Toroğlu'nun da aralarında bulunduğu çok sayıda kişi katıldı.

Törende, Özhan Canaydın'ın 1993 yılında Bursa'nın merkez Nilüfer ilçesinde yaptırdığı Canaydın İlköğretim Okulu'nun öğrencileri, Canaydın'ın tabutunun üzerine sarı-kırmızı renklerde çiçekler bıraktı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de törene çelenk gönderdi.

''SON ANLARINDA ONUN ELİNİ TUTTUM''

Canaydın'ın İsviçre'de eğitim gören torunu Ali Talat Diniz, taziyeleri kabulü sırasında gazetecilere yaptığı açıklamada, dedesinin son anlarına yetiştiğini söyledi.

Diniz, ''Beni beklemişti. En son anlarında onun elini tuttum. Onun yanında olabildiğim için çok mutluyum. Bu hastalıkla baş ederken sonunun böyle olacağını biliyorduk ve kendimizi hazırladık. Hepimizin başı sağolsun. Allah hepimize sabır versin'' diye konuştu.

Bursa OSB Camisi'ndeki cenaze törenine bazı televizyon kanalları canlı bağlantı yaparken, çok sayıda gazeteci töreni takip etti.

Canaydın'ın cenaze namazı, Bursa Müftüsü Mahmut Gündüz tarafından kıldırıldı.

Gündüz, merhum Canaydın'ın, cenaze töreninin mümkün olduğunca sade olmasını istediğini belirterek, ''Ama bu ne mümkün. Böylesine sevilen bir insanın cenazesi de böyle kalabalık oluyor'' dedi.

Canaydın'ın cenazesi, namazın ardından Hamitler Mezarlığı'na götürüldü ve toprağa verildi.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN