Web Sürümüne Geç

  Kader adamı Keita

  Perşembe 26.03.2010

  Arda olmazsa G.Saray zorlanır. Elano mutlaka oynamalı Rijkaard, F.Bahçe'nin pas trafiğini kesebilirse şansı artar

  Pazar günü oynanacak ve her türlü sonucu Süper Lig'i direkt olarak etkileyecek olan büyük derbide, Galatasaray tarafının avantajları ve dezavantajlarını gözden geçirelim.
  1- Arda'nın oynayacağı halen şüpheli. Galatasaray Arda'sız oyunlarında zorlanıyor. Liderlik ve takıma motivasyon açısından bu görevi Lucas Neill'den başka yüklenecek oyuncu yok.
  2- Keita'nın beklenmedik performans trendinin hangi maçta nasıl gerçekleşeceği belli değil. Bu tip futbolcular skora direkt etki eden oyuncu tipi oldukları için önemli. Derbinin kader adamı Keita olabilir.
  3- Savunmada kesinlikle Servet -Neill ikilisinin oynaması lazım. Emre Güngör'ün moral performansının, Trabzon maçından sonra düşük olduğunu düşünüyorum.
  4- Elano gibi oyuncuların bu tip vitrin maçlarında oyun ve zihin trendleri farklıdır. Kesinlikle sorumlu bir şekilde mental olarak iyi hazırlanarak oynatılmalıdır.

  FENERBAHÇE VE GALATASARAY'IN EN İYİ 11'LERİ

  Göbekte Topal&Barış ideal
  5-
  Savunmada, sol kanat problemi devam ediyor. Eğer Hakan Balta oynayacaksa sol ileri uç için, alternatif oyuncu Caner olmalı. Belki ilk 11 değil ama kulübeden kaynaklanan Rijkaard'ın hamle dezavantajı için maçın gidişatına göre avantaja dönüşebilir.
  6- Orta sahada defansif anlamda sağlamsa Mehmet Topal-Barış ikilisi ideal gibi gözüküyor. Alan savunması yapılırken, bu ikili en doğru tercih olur.
  7- Muhtemel bir Emre Belözoğlu yokluğunda, Alex'in istediği rahatlıkta oynaması zor. Alan daraltarak, pas trafiğini engellemek Galatasaray'ın işini kolaylaştırır.
  8- Hücüm hattında Jo muhtemelen tek oynayacak. Hava hakimiyeti ve yumuşak ayakları, sert ve kontrolsüz Fenerbahçe savunma tandemini hataya ve tehlikeli serbest vuruşlara zorlayabilir.
  9- Baros aynı Caner gibi yedek kulübesi alternatifi olarak düşünülmelidir. Trabzon maçında tam hazır olmadığı görüldü. Ekonomik kullanıp, azami verimi almak lazım.
  10- Cüneyt Çakır, 2006'daki 4-0'lık maçtaki gibi kart kullanırsa, eksilen takımlar görebiliriz.  BİR MAÇTA FENER'E 3 GOL

  GALATASARAYLILARIN GÖNLÜNÜ FETHEDENLER

  GALATASARAY'IN EFSANE KAPTANLARI

  GALATASARAYLI ÜNLÜLER


  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN