Web Sürümüne Geç

Eski-yeni yönetici savaşı

Çarşamba 31.03.2010 10:34

Galatasaray'da geçen hafta sonunda yapılan seçimli genel kurul toplantısında Adnan Polat'ın listesinden yeni yönetime giren İbrahim Çağlar, eski yöneticilere karşı açtığı tazminat davasını kaybetti.

Eski başkan Özhan Canaydın döneminde su sporlarından sorumlu yöneticisi Vedat İrdelp tarafından, Galatasaray'ın kullanımında olan Burhan Felek Olimpik Havuzu'na girmesi yasaklanan İbrahim Çağlar, o dönem mahkemeye başvurarak tazminat davası açtı.

Burhan Felek Havuzu'na girişine ''İbrahim Çağlar havuza giremez'' yazısı asılırken, Adnan Polat'ın yeni yönetimine giren Çağlar, o dönem buna itiraz etmişti.

GALATASARAY'IN EN PAHALI TRANSFERLERİ

İŞTE CİMBOM'UN ATEŞLİ TARAFTARI

Mahkemeye başvuran Çağlar, İrdelp ve su sporları genel sekreteri Mehmet Bilen'den tazminat istemişti.
Bu dönem yeniden yönetime giren İbrahim Çağlar'ın açtığı dava yeni sonuçlanırken, çiçeği burnunda yeni yöneticinin, davayı kaybettikten sonra Yargıtay'a yaptığı itiraz reddedildi.

Yargıtay 4. Hukuk Dairesi, İbrahim Çağlar'ın, Hukuk Usulü Muhakemeleri Kanunu'nun değişik 440. maddesinde sayılan nedenlerden hiç birine uygun olmayan karar düzeltme isteğini reddedip, Çağlar'a 172 TL para cezası vererek, bunun hazineye gelir kaydedilmesini kararlaştı.

GİRİŞİNİN YASAKLANDIĞI HAVUZUN YÖNETİCİSİ OLUYOR

İbrahim Çağlar'ın, Özhan Canaydın'ın başkanlığı, Adnan Polat'ın kulüp ikinci başkanı ve icra kurulu başkanı olduğu dönemde girişinin yasaklandığı Burhan Felek Havuzu'ndan, yeni dönemde sorumlu olması bekleniyor.

Galatasaray'da geçmiş dönemde yaşanan bu olayda eski bir yöneticinin (İbrahim Çağlar), görevde olan bir yöneticiyi (Vedat İrdelp), kulüp içi yönetim biçimi nedeniyle ilk kez mahkemeye verdiği bildirildi.

Çağlar'ın tazminat istediği eski sutopu şubesi genel sekreteri ve eski kulüp yönetim kurulu üyelerinden Mehmet Bilen, böyle bir şeye 3 büyük kulüpte de rastlanamayacağını dile getirerek, ''Bir eski yönetici, yeni yöneticiyi, kulüp yönetim biçimi nedeniyle ilk defa mahkemeye vermişti. Bu tip sıkıntılar kulüp içinde çözülmeli. Ancak, şu anda yeni yönetime de giren İbrahim Çağlar, kendisine koyduğumuz havuza giriş yasağı nedeniyle mahkeme yoluna gitmişti. Ancak Yargıtay, bu tazminat talebini reddetti'' diye konuştu.
Öte yandan, Vedat İrdelp ve Mehmet Bilen'in, İbrahim Çağlar ve geçmiş yöneticiliği sırasındaki ekibiyle ilgili dosyaları Mayıs ayında kulüp divan kurulu toplantılarında yeniden gündeme getireceği öğrenildi.Yükleniyor
BİZE ULAŞIN