Rijkaard'la devam

Çarşamba 31.03.2010 15:46

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, derbi maçta Fenerbahçe'ye yenilerek ligde önemli bir yara alan takımlarının, şampiyonluk yarışında hala iddialı olduğunu söyledi.

Mecidiyeköy'deki kulüp binasında gerçekleştirilen mazbata töreninin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Adnan Polat, önlerinde kritik bir dönem olduğunu belirtirken, ''Özellikle profesyonel futbol olarak baktığımızda, gelecek 7 haftada mücadelemizi en üst seviyede sürdüreceğiz. Teknik direktörümüz, teknik heyetimiz, idari kadrolarımız görevinin başındadır. Herhangi bir değişiklik söz konusu değildir'' dedi.

Şampiyonluk yarışında Galatasaray'ın iddiasının devam ettiğini aktaran Polat, ''Galatasaray'ın en az 3 rakibi kadar şansı vardır. Şampiyonluğun en büyük adaylarından biriyiz. Bizim için bu 7 haftalık süreç, gerçek Galatasaraylıların yüzünü göstereceği, futbolcuların performanslarını sergileyeceği bir dönem olacaktır'' diye konuştu.

''RİJKAARD'LA GELECEK SEZON DA BERABERİZ''

Adnan Polat, Fenerbahçe derbisinin ardından eleştirilerin hedefi olan isimlerden teknik direktör Frank Rijkaard'ın gelecek sezon da takımın başında olacağını bildirdi.

Galatasaray'da teknik heyetin görevinin başında olduğunu vurgulayan başkan Polat, ''Rijkaard'ın iki yıllık sözleşmesi vardır ve önümüzdeki sezonda da beraber olacağız. Kim ne derse desin, nasıl yorumlarsa yorumasın, biz teknik direktörümüzden memnunuz ve kendisiyle devam edeceğiz'' ifadelerini kullandı.''FRANCO İLE İLGİLİ İTHAMLAR VAR''

Derbi maçta yediği hatalı golle gündeme oturan Arjantinli kaleci Leo Franco hakkında basında yer alan bazı yorumlara tepki gösteren Adnan Polat, yapılan ithamların ''saçmalık'' olduğunu kaydetti.

''Futbolcularımızla ilgili asılsız söylemler duyuyoruz. Kalecimiz Leo Franco'yu itham eden sözler duyuyoruz. Hem Franco, hem de topyekün Güney Amerikalı, Arjantinli oyuncular itham altında bırakılıyor. Böyle saçma bir yaklaşım olamaz'' diyen Polat, ''Lütfen herkes aklıselimle hareket etsin. İnsanları karalamak bu kadar ucuz olmamalı. Evet, Franco hatalı gol yemiştir, yiyebilir. Herkes hata yapabilir. Ama bu şekilde ithamları hiç doğru bulmuyoruz'' şeklinde görüş belirtti.

AZİZ YILDIRIM'A GÖNDERME

Adnan Polat, derbi maç öncesi basın toplantısı düzenleyerek, yapılan hakem hatalarını gündeme getiren Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'a göndermede bulunurken, bu şekilde menfaat sağlandığını savundu.

Galatasaray Kulübü olarak hiçbir maçtan sonra hakemlerle ilgili, onları rencide edecek, kıracak açıklamalarda bulunmadıklarını anlatan Polat, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Ancak görüyoruz ki, seslerini yükseltenler, kendi lehine imkanlar çıkartmaya başladı. Bizim sessizliğimiz, federasyona olan saygımızdandır. Biz federasyonumuza güveniyoruz, ama sessizliğimizin esas nedeni de efendiliğimizdir. Bu yanlış anlaşılmasın. Hakem atamalarında Merkez Hakem Kurulu'nun dikkatli davranmasını istiyoruz. Son 3 haftada yapılan atamaların hiçbirinden memnun olmadığımızı söyleyeyim. Hakemlerimizden de, herkese eşit mesafede kuralları uygulamalarını özellikle rica ediyoruz. Önümüzdeki günlerde bu konularla ilgili daha genişletilmiş bir basın toplantısı yapacağız.''

BASINA UYARI

Medyada yer alan bazı haberlerden kulüp olarak duydukları rahatsızlığı basın mensuplarına aktaran Adnan Polat, kulübü sıkıntıya sokacak şekilde yanlış haberlerden kaçınılmasını istedi.

''Kulübün içini karıştıracak şekilde'' haberler yapılmamasını isteyen Polat, şu ifadeleri kullandı:

''Bu dönemde haberciliğe, eleştirilere, yorumlara saygı gösteriyoruz ve yine göstereceğiz. Ancak, etik dışına çıkanlara da gerekli ikazları yapacağız. Devam etmeleri halinde kulüp olarak kapılarımızı kapatacağız. Eleştirilere, olumlu veya olumsuz yorumlara saygılıyız, ama gerçek olmayan haberlere, bizi kasıtlı olarak rahatsız etmek için yapılan şeylere tavrımızı koyacağız. Siz de işinizi iyi yapın, biz de işimizi iyi yapalım. Ama son dönemde çıkan haberlerden ciddi rahatsızlık duyuyoruz.''
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN