Web Sürümüne Geç

Şampiyon Bursaspor olsun

Salı 04.05.2010 14:18

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat’tan gündem yaratacak açıklamalar!..

Ntvspor'a konuşan Adnan Polat, transferden Arda Turan'a, Turkcell Süper Lig'deki şampiyonluk yarışından kaleci ve hakem hatalarına kadar pek çok konuda çarpıcı açıklamalar yaptı.

İşte Polat'ın açıklamaları:

"BURSASPOR'UN ŞAMPİYON OLMASINI İSTİYORUM"

İki takım da şampiyon olabilir. Bursaspor'un da F.Bahçe kadar şansı var. F.Bahçe'nin de iki tane zor maçı olduğunu düşünüyorum. Bir de kupa maçı var. İşin mantıksal boyutuna baktığınız vakit biz Bursaspor'un şampiyon olmasını istiyoruz. Ezeli rakibimizin şampiyonluk adedinde bizim önümüze geçmesini istemiyoruz. Sadece onla kalmıyor iş. İşin duygusal boyutunun yanında ekonomik olarak da bazı imkanlar elde ediyor. En önemli rakibimizin bizden bu anlamda daha güçlü olmasını arzu etmiyoruz. İşin mantıksal boyutuna da, duygusal boyutuna da baktığım vakit Bursaspor'un şampiyon olmasını istiyorum tabiki.

İŞTE KARTALIN SON BOMBASI! TIKLAYIN

ASLANTEPE'NİN SON DURUMU! TIKLAYIN

"TEK BİR İNSANA YÜKLENMEK OLMAZ"

Herkesin şunu anlaması lazım ki; futbol Galatasaray'ın vitrinidir ama buzdağının gözüken kısmıdır. G.Saray sadece profesyonel futbol değildir. Galatasaray büyük bir spor kulübüdür. Tabiki futbol takımının son 2 senede aldığı neticeler bizi mutsuz etti. En çok üzülenler bizleriz. Maalesef bazen arzu ettiğiniz neticileri alamayabiliyorsunuz. Herkes bir tane günah keçisi arıyor. Böyle bir şey yok Ortada bir başarı varsa bu tüm emeği geçenlerin başarısıdır ama böyle bir netice alındığı vakit de tek bir insana yüklenmek olmaz. Bakıyorum medyada sadece bir tane futbolcu hedef alınıyor, teknik direktör hedef alınıyor, bir tane yönetici hedef alınıyor. Başarı hepimizin, başarısızlık da bizimdir. Galatasaray'ın şampiyonluğun dışında almış olduğu her netice başarısızlıktır. Biz kendimizi bu anlamda başarısız buluyoruz. Şu anda onlarca projeyle de uğraşmak zorundayız. Futbol takımının arzu edilmeyen bir netice almasından dolayı küsüp, mateme girme gibi bir lüksümüz yok.

İŞTE KARTALIN SON BOMBASI! TIKLAYIN

ASLANTEPE'NİN SON DURUMU! TIKLAYIN

"MİLLET ARTIK ARDA'NIN YAKASINDAN DÜŞSÜN"

Arda'ya neden bu kadar yükleniliyor ben onu anlamıyorum. Türkiye'de kaç tane Arda gösterebilirler. Gördüğüm kadarıyla son bir aydır tüm medya el birliğiyle Arda'yı günah keçisi yapmaya çalışıyor. Bundan kim, ne kazanacak onu anlayabilmiş değilim. Arda'nın bu seneki performansına baktığımız vakit 50'ye yakın maç oynadı. Türkiye'de asist kralı. Bu maçlarda 15 civarında gol attı. Kendine iyi bakan bir sporcu olduğu için de hiç sakatlanmıyor. Buradaki sakatlığı tamamıyla antrenmanda darbeye yönelik bir sakatlıktı. Arda'ya haksızlık yapılıyor. Arda bizim en önemli değerlerimizden birisidir. Ben kendisini kaptan yaptığım için de son derece mutluyum. Çünkü kaptanlığı hakkıyla yapan bir sporcu. Arda'dan ne isteniyor bilemiyorum ama artık millet de Arda'nın yakasından düşsün. Bu gencecik çocuğun kendi yaşamıyla başbaşa bıraksınlar.

İŞTE KARTALIN SON BOMBASI! TIKLAYIN

ASLANTEPE'NİN SON DURUMU! TIKLAYIN

"HİÇBİR FUTBOLCUMUZ İÇİN YAZILI TEKLİF GELMEDİ"

Arda daha 23 yaşında. "Benim sporcularım buradan bir kupa kaldırmadan bir yere gidemezler" diyorum ancak onun arkasından da şunu ilave ediyorum her zaman: "Biz burada esir ticareti yapmıyoruz." Galatasaray'da kalmak istemeyen hiçbir sporcuyu da ben zorla tutmam. Burada tabi alıcı kulübün, gitmek isteyen sporcunun ve satıcı olan Galatasaray'ın şartlarının oluşması lazım. Bütün sporcular için geçerlidir bu fakat şu anda Arda'yla ilgili böyle bir satış veya buna benzer bir şey söz konusu değil. Kaldı ki menajerler herhalde bunu yapıyorlar. Bütün sporculara "Şuna şu teklif geldi, buna bu teklif geldi" diyorlar. Bize yansıyan henüz yazılı bir teklif gelmedi. Hiçbir futbolcu için yazılı teklif gelmedi. Sadece gazete ve televizyonlarda kendi kendilerine spekülasyonlar yapanları biz tebessümle izliyoruz. Artık yalanlamıyorum. Yalanlamaya kalksan bizim internet sitesi sabahtan akşama kadar yalanlama haberleriyle dolu olacak. Artık biz havlu attık, bu yalanlarla baş edemiyoruz!

"KEWELL VE BAROS'UN SAKATLIKLARI BİZİ ETKİLEDİ"

Pek mazeret olarak öne sürmek istemiyorum ama geçen sene bütün defans oyuncularımız aynı dönemde sakatlandı. Bu sene de bizim için forvette çok önemli olan iki oyuncumuz aynı dönemde sakatlandı. Kewell ve Baros. Bu takımı etkiledi. Bunlar mekanizmanın önemli parçalarıydı.

"AYKUT İLE SÖZLEŞME İMZALADIK"

Yeni dönemle ilgili tabi ki görüşmelerimiz oluyor ama şu anda kesinleşmiş bir şey yok. Yalnız kalecilerle ilgili yapılan spekülasyonlar var. Biz kaleci Aykut'la bundan 2 hafta evvel görüştük ve yanılmıyorsam da sözleşmesini imzaladılar geçen hafta arkadaşlarla. Bugün öğreneceğim yönetim kurulunda.

"RIJKAARD'IN TÜRK ANTRENÖR TALEBİ OLMADI"

Rijkaard ve ekibiyle sözleşmemiz devam ediyor. Onlarla bir problemimiz yok. Gelecek sene de devam edeceğiz. Şu anda gündemimizde Türk yardımcı yok. Ben de duyuyorum ama Rijkaard'a gidip de "Sana Türk yardımcı antrenör getirelim" demedik ama tartışmaz mıyız? Tartışabiliriz bu konuyu çünkü her konuyu biz tartışıyoruz. Neticede bu tür ihtiyaç duyarsa kendisi buna karar verir. Teknik heyetin işine müdahele etmiyoruz.

"KALECİ VE HAKEM HATALARINDAN RAHATSIZIZ! TERTEMİZ BİR LİG OLMADI"

Bu sene son 10 haftadaki hakem hatalarına bakıyoruz. Hakem hatalar var ve olmaması mümkün değil ama bir takımın lehine, diğer takımların aleyhine sürekli oluyorsa kafamızda soru işaretleri oluşuyor. Rakip takımlarla oynanan oyunlarda sporcuların performanslarına, kalecilerin performanslarına bakıyoruz, oradan rahatsızlıklarımız var. Gerçek anlamda pırıl pırıl, tertemiz bir lig olmadığını düşünüyorum.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN