Web Sürümüne Geç

"Fenerbahçeliler üye yapıldı"

Çarşamba 12.05.2010 17:50

Galatasaray Kulübü Divan Kurulu'nun Mayıs ayı olağan toplantısı yapıldı.

Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu'nda, İrfan Aktar başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, kulüp başkanı Adnan Polat, ikinci başkan Mehmet Helvacı ve yönetim kurulundan bazı üyeler de katıldı.

Toplantıda, 29 Mayıs Cumartesi günü yapılacak Tüzük Tadil Kongresi tartışılırken, genel kurulda 175 maddenin oylanacağı ifade edildi.

Üyeler, toplantıda, tüzük taslağında gördükleri eksiklik ve yanlışlıkları madde madde açıkladılar.

''FENERBAHÇELİLER KULÜBE ÜYE YAPILDI'' İDDİASI

Üyelerden Ayhan Yeğinsu, tüzüğün yenilenmesinin değil, uygulanmasının önemli olduğunun altını çizerek, tüzük maddelerinin uygulanmaması halinde yaptırımlar olmasının gerektiğini ifade etti.
Yeğinsu, üyelik alımlarıyla ilgili eleştirilerde bulunarak, ''Bazı kişiler, son anda çakma lisansla sporcu olarak gösterilmiş ve hiçkimse kusura bakmasın Fenerbahçeliler bu kulübe üye yapılmıştır'' iddiasında bulundu. Yeğinsu, futbol takımına iki sezondur başarısız transferler yapıldığını savunarak, ''Bu transferi yapanlar nasıl acaba yerlerinde hala oturabiliyorlar?'' ifadesini kullandı.

G.SARAY'IN EN PAHALI TRANSFERLERİ

TARAFTARSIZ KRAL

HEPİMİZ ONLARIN TARAFTARIYIZ

Duygun Yarsuvat da, bir tüzük taslağı hazırladıklarını, ancak yönetim kurulu ve ikinci komisyonun bunda değişiklikler yaptığını dile getirdi. Yarsuvat, yeni tüzükte, seçilmiş bir kurul olan Sicil Kurulu'nu kararlarına müdahale edecek bir durumda olan ''Seçiciler Kurulu''nun, Sicil Kurulu içine alınması gerektiğini vurguladı.

YÜZMEDE TARTIŞMA


Üyelerden Mehmet Bilen, bir yöneticinin sporcuları dövdüğünü ve aileleri tehdit ettiğini iddia ederek, bunun 20 yıldır Kalamış Tesisleri'nde devam ettiğini ve mesul olan kişinin şu andaki yönetim kurulunun içinde olduğunu söyledi.

57 yıldır kulüpte yüzme antrenörü olarak görev yapan Yılmaz Özüak'ın, yaşı nedeniyle görevden alınmasını eleştiren Bilen, ''Feldkamp bu kulüpte görev yaparken yaşlı olmuyor, Yılmaz Özüak yaşlı oluyor'' dedi.

Galatasaray Kulübü'nün su sporlarından sorumlu yöneticisi İbrahim Çağlar, Mehmet Bilen'in kendisini suçladığını ileri sürerek, ''Bunun kanıtları varsa Disiplin Kurulu'na getirin'' ifadesini kullandı.

Çağlar, Yılmaz Özüak'ın 1953 yılında Fenerbahçe'den Galatasaray'a gelen bir sporcu olduğunu dile getirerek, ''Çocuklarımız 13-14 yaşında, antrenörümüz 74 yaşında. Beş kuşak fark var. Ciddi problemlerimiz var. Geçtiğimiz sezon Galatasaray olarak altyapılarda takım olarak birincilik alamadık'' diye konuştu.

Bu arada, üyelerden Vakur Dağdeviren ve Ayhan Yeğinsu ile İbrahim Çağlar arasında sözlü atışmalar yaşandı.

TOKÖZ: ''KİM ŞAMPİYON YAPSA GÖNDERİLDİ''


Üyelerden Yılmaz Toköz ise, Galatasaray'da başarılı olan bütün futbolcuların gönderildiğini savunarak, ''Hasan Kabze Beşiktaş'a 2 gol attı, takımı şampiyon yaptı, gönderildi. Nonda, şampiyon yaptı, gönderildi. Hakan Şükür, Hasan Şaş şampiyon yaptı, Cevat Güler yaptı, gönderildi. Demek ki takıma yararlı olan kim varsa gönderiliyor. Bunun yerine, Jo, Elano ve Giovanni gibi yararsız oyuncular alınıyor'' diye konuştu.
Turgan Ece ise yapılan transfer yanlışlarına dikkati çekerek, yönetimden bu transferi aynı ekibe yaptırmamalarını istedi. Transferi Tugay Kerimoğlu'nun yapmasını talep eden Ece, ''Bana kalsa Tugay'ı Futbol A.Ş.'nin başına getirirdim'' dedi.

BAŞKAN POLAT DİVAN KURULU ÜYESİ OLDU

Kulüp başkanı Adnan Polat, başkan olarak bir dönemi doldurması nedeniyle tüzük gereği Divan Kurulu üyeliğini elde etti.

Polat, toplantıda İrfan Aktar'ın elinden Divan Kurulu üyelik belgesini aldı.

GALATASARAY EĞİTİM VAKFI'NDAN CANAYDIN ÖDÜLÜ


Galatasaray Eğitim Vakfı, merhum eski başkan Özhan Canaydın adına ödül vereceğini Divan Kurulu Başkanlığı'na gönderdiği yazıyla duyurdu.

Vakıf, Galatasaray İlköğretim Okulu, Lisesi ve Üniversitesi öğrencileri ile Galatasaray Kulübü'nün amatör branşlarından bir sporcuya ödül verileceğini bildirdi.

Vakıf başkanı İnan Kıraç, kurula gönderdiği yazıda, ödül olarak 40 bin lira ödenek ayrıldığını, bu ödülün arttırabilmesi için üyelerden katkı beklediğini kaydetti.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN