Yönetim Kewell kararını açıkladı

Cuma 21.05.2010 00:00

Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Haldun Üstünel, yeni sezon için transfer politikalarını açıklarken, formasının hakkını verecek oyuncular almak istediklerini söyledi.

Haldun Üstünel, Lig TV'ye yaptığı açıklamada, teknik direktör Frank Rijkaard'ın kadro yapılanması ve geride kalan sezonla ilgili raporunu kendilerine ilettiğini, bu doğrultuda da çalıştıklarını kaydederek, şu an yurt dışında bulunan Hollandalı çalıştırıcıyla ilerleyen haftalarda görüşmelerinin sıklaşacağını vurguladı.

Transferde önceliklerinin, formasının hakkını verecek isimler olduğunu anlatan Üstünel, ''Formasının hakkını veremeyecek hiçbir oyuncu almayacağız. Daha fazla ince eleyip, sık dokuyacağız. Karakterlerine kadar... Hocamızla bu konuyu defalarca konuştuk ve hemfikiriz. Bu doğrultuda çalışacağız'' diye konuştu.

KEWELL GELECEK SEZON YOK

Transfer yapılacak mevkilerin belli olduğunu, ancak bunu paylaşmayacaklarını söyleyen Üstünel, Kewell'ın durumuna açıklık getirdi.

Teknik direktör Rijkaard'ın verdiği rapor doğrultusunda, Kewell'ın gelecek sezon için düşünülmeyen oyunculardan olduğunu aktaran Üstünel, ''Sakatlığı ve yaşı itibariyle, gelecek süreçte Galatasaray formasıyla düşünülmeyen isimlerden biri'' ifadesini kullandı.

Haldun Üstünel, kaleci Leo Franco'nun menajeri vasıtasıyla Arjantin ve İspanya'da kulüp aradığını, bir gelişme olması halinde kendilerine bilgi verileceğini aktarırken, Elano konusunun sorulması üzerine, üzeri kapalı bir yanıt verdi. Elano'nun gönderilip gönderilmeyeceği konusunda Üstünel, ''Bizim için bazı değerli oyuncularımız vardır. Onların dışında, formasının hakkını vermeyen her oyuncu da satılıktır. Bu doğrultuda bir karar aldık, aynı şekilde devam edeceğiz'' şeklinde konuştu.

FENERBAHÇE'YE VERİLEN 2 MAÇ CEZAYA TEPKİ

Turkcell Süper Lig'deki Trabzonspor maçında şampiyonluğu kaçıran Fenerbahçe'ye saha olayları nedeniyle PFDK tarafından verilen 2 maç seyircisiz oynama cezasına, Haldun Üstünel tepki gösterdi.
Fenerbahçe'nin yaşadıklarının, saha içi ve dışı olayların üzücü olduğunu kaydeden Haldun Üstünel, verilen ceza için şunları söyledi:

''Bizi en fazla üzen konu verilen ceza oldu. Bizim sahamızda yaşanan benzer durumlarda, örnek ceza olarak nitelendirilerek, 5 maç seyircisiz oynama cezası verildi. Ben, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda yaşananlarla, bizim stadımızda yaşananlar arasında fark göremiyorum. Bizde bardakla su atılıyordu, orada itfaiye aracıyla su atılmak zorunda kalındı. Saha içi ayrı, saha dışı ayrı panayır. 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'na aday olan Türkiye Futbol Federasyonu'nun, yurt dışına yansıyan bu görüntüleri nasıl savunacağını merak ediyorum. Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda yaşanan olaylara verilecek ceza 2 maç mıdır? Bu karar, bundan sonraki olaylara emsal temsil edecek mi? Bunun sorgulanması gerekiyor.''

DİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA