Web Sürümüne Geç

Aslan'dan iki bomba daha!

Salı 25.05.2010 10:16

Galatasaray yeni sezonun transfer politikası doğrultusunda gelecek vaadeden genç futbolcuları kadrosuna katmak için çalışmalarını sürdürüyor. Sarı kırmızıların Murat Ceylan ile Çağlar ile anlaşmaya vardığı belirtildi...

Galatasaray yeni sezonun transfer politikası doğrultusunda gelecek vaadeden genç futbolcuları kadrosuna katmak için çalışmalarını sürdürüyor. Sarı kırmızılıların Gaziantepspor'un 22 yaşındaki futbolcusu Murat Ceylan'ı almak için teklif yaptıkları ve Başkan İbrahim Kızıl'dan söz aldıkları öğrenildi.

Lig TV'nin internet sitesinin haberine göre; İbrahim Kızıl'ın sezon içinde Galatasaray Başkanı Adnan Polat'a ''Bu futbolcumuza talip olacak başka kulüpler de olsa önceliğimiz sizde olacak. Oturup konuşur, anlaşmaya varırız'' dediği belirtildi.

Galatasaray'ın Murat Ceylan'a karşılık futbolcu önerdiği, ancak Gaziantepspor'un Uğur Uçar ve Emre Güngör'le birlikte bir miktar da para istediği bildirildi.

Sarı kırmızılarınsa, Servet'in durumundaki belirsizlik nedeniyle Emre Güngör'le ilgili net bir karar veremediği, bu futbolcunun yerine başka bir oyuncu önermeyi planladığı ileri sürüldü.

Galatasaray'ın gelecek sezonun kadrosunda düşünmediği isimlerden biri olan Ayhan Akman'ın da bu takasta kullanılabileceği ileri sürüldü. Ancak sözleşmesi devam eden 33 yaşındaki futbolcunun askerlik nedeniyle yurtdışında kendisine kulüp aradığı iddia edildi.

Çağlar da Galatasaray'da
Yeni sezon planlamasını Çağlar'ın transferinden gelecek parayla yapacak Denizlispor yönetiminin, halen Milli Takım'la ABD'de bulunan genç savunma oyuncusu için Galatasaray'la el sıkıştığı öğrenildi.

İstanbul'da bulunan Başkan Ali İpek'in, Galatasaray Başkanı Adnan Polat'la büyük ölçüde anlaşmaya vardığı, peşinat konusundaki pürüzün aşılması halinde transferin bu hafta içinde bitebileceği bildirildi. Bu arada Çağlar konusunda Trabzonspor'un da ısrarını sürdürdüğü ve bu günlerde Denizlispor'a yeni bir teklif yapmaya hazırlandığı iddia edildi.

Öte yandan bir an önce Bank Asya 1. Ligi hazırlıklarına başlamaları gerektiğini ifade eden yönetici Yavuz Dalaman, öncelikle teknik adam sorununu çözmek istediklerini söyledi. Yönetimin önümüzdeki hafta önemli bir toplantı yapacağını hatırlatan Dalaman, "Bu toplantıda genel kurul kararı da çıkabilir. Şu anda beklemedeyiz. Çağlar'ın transferinden gelecek sıcak parayla harekete geçebiliriz" diye konuştu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN