Rijkaard yazık etti

Çarşamba 26.05.2010

Kendisi dünyanın en iyi futbolcularından biriydi, ancak dünyanın en iyi antrenörlerinden biri olmadığını gösterdi. Yıldızları söndürdü"

ÇOK SERT KONUŞTU
Galatasaray eski yöneticisi Abdurrahim Albayrak, teknik direktör Frank Rijkaard'ı eleştiri yağmuruna tuttu. Galatasaray muhabirleri ile bir araya gelen Albayrak, "Rijkaard, dünyanın en iyi futbolcularından biriydi, ancak dünyanın en iyi antrenörlerinden biri olmadığını gösterdi" dedi.

NONDA ELEŞTİRİSİ
Albayrak , Rijkaard'ın yıldızları söndürdüğünü belirterek, "Özellikle Baros ve Kewell'ın sakatlığından sonra takımda büyük düşüş yaşandı. Santrfor sakatken, başka bir santrfor olan Nonda gönderildi. Yerine Jo gibi oyuncu aldı. Jo Türkiye'de gece alemi yapmaya gelmiş" ifadesini kullandı.

ARDA'YA SAHİP ÇIKILMALI
Albayrak, Elano'nun mutlaka gönderilmesi gerektiğini de belirterek sözlerini şöyle tamamladı: "Elano'nun katkısı sıfır oldu. Bu tartışılmaz. Arda, annesinden doğduğu zaman sarı-kırmızı doğmuştur. Benden daha iyi Galatasaraylı'dır. Arda'ya sahip çıkmak gerek. Arda gibi futbolcunuz olsun sırtınız yere gelmez."

DİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA