Nonda'nın gidişi hataydı

Pazar 30.05.2010
Frank Rijkaard'ın sezon başında takıma oynattığı futbol ve sistemi taraflı tarafsız herkes takdir ediyordu. Kötü gidişin en önemli faktörü, sezonun ikinci yarısında futbolcularda görülen kondisyon eksikliğiydi.
Başarısızlığın tüm sorumluluğunu Adnan Polat ve yönetime yıkmak doğru değil. Polat ve arkadaşları iç ve dış transferde elinden geleni yaptı. Takımda üst üste yaşanan sakatlıklar kötü gidişin başlangıcı oldu. Baros gibi, Kewell gibi önemli oyuncular neredeyese yarım sezon oynamadılar. Yönetim, sezon başında Elano ve Keita gibi futbolcuları takıma katarak büyük iş başardı.

Özellikle Elano'nun beklentilerin altında kalması takımdaki düşüşte önemli rol oynadı. Keita da bir vardı, bir yoktu. Devre arasında büyük umutlarla transfer edilen Jo ve Dos Santos gibi futbolcular da beklentinin çok altında kaldılar. Bu da takımı olumsuz yönde etkiledi. Jo'nun futbolundan daha çok gece alemlerinde gözükmesi diğer futbolcuların performansını da etkiledi. Teknik heyet de yabancı futbolcular konusunda istenen disiplini bir türlü sağlayamadı. Galatasaray yönetiminin devre arasında tazminatını ödeyip sözleşmesini feshettiği takımın en golcü futbolcusu Shabani Nonda'nın gönderilmesi de büyük yanlıştı. Daha sonra yöneticiler de bu yanlışın farkına vardı ama iş işten geçmiş oldu. Yönetim, Nonda'nın gönderilmesini ısrarla isteyen Rijkaard'ı ikna edebilirdi. Bana göre burada yönetim hatalı davrandı.

DİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA