Polat sert esti

Pazar 06.06.2010

Gürültü koparan, felaket senaryoları yazanlar geleceğimizin nasıl açıldığının farkında değiller Ağustosta iki şirketimiz birleşecek. Tarihte ilk kez 300 milyon lirayı aşan bir gelire ulaşacağız

Galatasaray Başkanı Adnan Polat, hayati önem taşıyan şirket birleşmesinin ağustos ayı içinde tamamlanacağını belirtti. Adnan Polat, Galatasaray dergisinin haziran ayı sayısındaki yazısında, "Büyük bir mutlulukla bildirmek isterim ki ağustos ayı içerisinde tüm prosedürlerin bitirilmesiyle iki şirketimizin birleşme çalışmaları tamamlanmış olacaktır. Böylece kulübümüz tarihinin en önemli adımlarından biri atılarak, bizi sınırlayan en önemli ekonomik zorluğun üstesinden gelmiş olacağız'' dedi.

HOLDİNG OLACAĞIZ
Yeni yapılanmayla Galatasaray'ın, modern bir holdingin kurumsal yapılanmasına geçeceğini dile getiren Polat şöyle devam etti: "Bu yıl tarihinde ilk kez 300 milyon TL'yi aşan gelire ulaşacak olan kulübümüzün, başka türlü yönetilmesi de mümkün değildir. Galatasaray'ın yeni kurumsal yapılanması, bu alanda uzman uluslararası şirketlerin yapısal analizlerinin ışığında gerçekleştirilmektedir. Örnek olarak, bu organizasyonda artık profesyonel futbol dahil, tüm branşlarda (Şube) yapılanma olmayacaktır."

AYAK UYDURAMAZLAR
Türk Telekom Arena'nın tesliminde geri sayıma başlandığına değinerek, "Yıllardır büyük özverilerle sürdürülen, eşitsiz rekabet yarışının koşulları da böylece ilk kez eşitlenmiş olacaktır" diyen Polat yazısını, "Galatasaray isminin etrafında gürültü koparmaya çalışanlar, felaket senaryoları yazanlar, bekleyenler veya umanlar, geleceğimizin önünün nasıl açıldığının farkında olmayanlardır. Bu zihniyettekilerin hızımıza ayak uyduramayacakları aşikardır. Geleceğe büyük bir umut ve güvenle bakıyoruz" ifadeleriyle tamamladı.

RİJKAARD'I, TÜRKİYEŞARTLARINA UYDURDUK
Polat, profesyonel futbol şubesinde yeni sezon için hazırlanan yol haritasının, fedakar bir şekilde uygulandığını aktardı. Yeni sezonda profesyonel futbol için, yeni şirket yapılanması içerisinde teknik ekiple birlikte hazırlanan bir yol planı bulunduğunu kaydeden Adnan Polat, ''Yaşanan bütün zorluklara rağmen, fedakar bir çalışma ile bu yol planı uygulanmakta. Gelecek sezon için gençleştirilmiş ve mücadele gücü yükseltilmiş bir Galatasaray takımı meydana getirilmektedir. Teknik direktörümüz Frank Rijkaard ve ekibinin futbol felsefesi, ülke gerçekleriyle harmanlanarak birleştirilmektedir'' dedi.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN