"Yurt dışına gitmeyi düşünüyorum"

Salı 08.06.2010 23:30

Galatasaray'ın, yeni sezonda kadrosunda düşünmediği belirtilen Servet Çetin, ''Eğer hoca ve kulüp beni istemiyorsa bu benim menfaatimedir'' dedi.

Tecrübeli futbolcu Lig TV'ye yaptığı açıklamada, kulüp tarafından istenmemesinin, kendisinin daha rahat transfer yapabilmesine olanak sağlayacağını belirterek, ''Keşke öyle bir şey olsa, istemeseler beni ya da göndermek isteseler. Ben daha rahat transfer yapabilirim'' diye konuştu.

Geçen sezon Fransa'nın Marsilya Kulübü ile 8.5 milyon Avro bonservis bedeliyle anlaştığını hatırlatan Servet, şunları kaydetti:

''Ben anlaşmıştım, başkanımız da kabul etmişti. Her şey bitmişti ama son andaki problemlerden dolayı olmadı. Beni isteyen kulübün sahibi vefat edince olmadı. Bu sezon sadece son 5 maçta oynamamışım. Bence bu benim değil, kulübün zararınadır. Çünkü yüksek bonservis bedelleri getirecekken, bu oran biraz düştü. Son haftalarda oynamadığıma göre bu da fiyatta düşüşe neden olmuştur.

Eğer hoca ve kulüp istemiyorsa bu benim menfaatimedir. İstemezlerse, biraz daha kolaylık yaparlar ben de yurt dışına öyle gidebilirim. Şimdi benim iyi bir sözleşmem var.

Beni alacak olan takımların iyi bir bonservis bedeli vermesi gerekiyor. Bir de Galatasaray'dan almış olduğum ücretin üstünde bir rakam almam gerekiyor. Mesela Almanya'dan getirebileceğim 5-6 tane kulüp var ama vergi problemi olduğu için beni bu konuda tatmin etmeleri gerekli.''

'YURT DIŞI İSTİYORUM''

Galatasaray'dan ayrılması durumunda futbol hayatını yurt dışında sürdürmek istediğini vurgulayan Servet Çetin, adının son günlerde Bursaspor ile anılmasıyla ilgili bir soru üzerine, ''Bursaspor çok önemli bir başarı kazandı. Onları tebrik ediyorum.

Ertuğrul hocanın antrenörlüğüne kimsenin bir şey diyeceği yok. Bursa, büyük takımlardan sonra futbol oynanabilecek en güzel yerlerden birisi. Ertuğrul hocanın beni istediğine dair demeçler var. Bana güvendiği için kendisine teşekkür ediyorum. Hedefim yurt dışında oynamak ama Ertuğrul hoca için Bursaspor'u belki düşünebilirim'' değerlendirmesini yaptı.

Servet Çetin, Galatasaray'ın kendisi için 4 milyon avro bonservis bedeli belirlediğinin sorulması üzerine ise, ''Sanmıyorum. O fiyat olursa, ben o fiyata kulüp bulur getiririm'' dedi.

Servet, sarı-kırmızılı takımda bu sezon en fazla oynayan oyunculardan biri olduğunu dile getirerek, ''4-5 maç oynamadım diye çok büyütüldü, olabilir. Yeri gelir formsuz olabilirim, yeri gelir hoca dinlendirebilir. Kötü oynadığımı düşünmüyorum ama nedense ben oynamadım diye haberler bir hayli abartıldı.

Takımda herkesin oynamadığı zamanlar oldu. Çok yüksek paralar verilen futbolcular da yeri geldiğinde oturdu. Onlar hiç böyle abartılmadı. Neden sadece ben böyle abartılıyorum, bilmiyorum'' ifadelerini kullandı.

''BULUNDUĞUM YERDE OYNAMAK İSTİYORUM''

Milli futbolcu, bulunduğu takımda sürekli oynamak istediğini dile getirerek, şöyle devam etti:
''Ben, 'kulüpte bulunayım, oynasam da oynamasam da olur' düşüncesinde olan futbolculardan değilim. Öyle futbolcular da vardır, isim vermeye gerek yok. Ben bulunduğum yerde oynamak istiyorum. Eğer moralim bozuksa da bu da gayet normal. Olması gereken de bu.

Sağlığım yerindeyse ve hazırsam bütün maçlarda oynamak isterim. Çoğu zaman sakat sakat oynadığım maçlar da oldu. Bu da oynamak istediğimden kaynaklanıyor. Önemli olan insanların da bazı şeyleri bilmesi. İnsanlar, oynamam gerektiğini biliyorlar. Dışarı çıktığımda 'neden oynamıyorsun' şeklinde sormaları güzel.''

Başarılı bir sezon geçirmediklerini belirten Servet Çetin, ''Başarılı olamamamız, sezonu erken açmamız ve erken form tutmamızdan kaynaklandı. Çok maç oynadık, bu da bıkkınlık yarattı. Konsantre olmakta zorlandık. Bu sezonki kötü performansımız çok erken form tutmamızdan kaynaklandı'' diye konuştu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN