Haksız rekabet!

Pazar 13.06.2010

Son dönemde birçok transferde olduğu gibi F.Bahçe parayı bastırıp işi bitirdi. G.Saray'ın payına ise yine hüsran düştü

Galatasaray, Fenerbahçe ile girdiği rekabette son dönemde oldukça geride kaldı. Özellikle de Kadıköy'de oynanan maçlarda rakibine karşılık veremeyen sarı-kırmızılılar, önemli oyuncular alsa da Fenerbahçe ile girdiği transfer yarışında geride kalmaktan kurtulamadı. Tuncay, Gökhan, Önder, Emre, Özer, Gökhan Ünal'ı rakibine kaptıran Cimbom son darbeyi ise Stoch'un transferinde yedi. Galatasaray, Fenerbahçe'nin gözden çıkardığı Tomas, Abdullah, Baliç, Revivo gibi oyuncuları kadrosuna katarak açığı kapatmaya çalışsa da bu hamleler taraftarlarını memnun etmedi.

İşte G.Saray'ın F.Bahçe'ye kaptırdığı futbolcular:
1- Tuncay Şanlı: Mehmet Cansun'un başkanlığı sırasında, Sakaryaspor ile Abdurrahim Albayrak el sıkıştı ancak Özhan Canaydın'ın başkan olmasının ardından oluşan boşlukta bu transfer gerçekleşemedi. Tuncay, sarı-lacivertli kulübe transfer oldu.

2- Gökhan Gönül: Adnan Polat ve Adnan Sezgin ikilisi Gençlerbirliği OFTAŞ Spor'un parlayan yıldızı için başkent ekibine 750 bin dolar vermişti. Ancak Fenerbahçe 1 milyon doları vererek genç yıldızı transfer etti.

3- Önder Turacı: Rahmetli başkan Özhan Canaydın, Belçika'ya giderek Önder Turacı için Standard Liege ile pazarlık masasına oturdu. Liege, 1 milyon 750 bin euro'da inat ederken araya giren Fenerbahçe 2 milyon euro verdi ve işi bitirdi.

4- Emre Belözoğlu: Polat, "Ben buradayken Türkiye'de başka takımın formasını giyemez" dedi ama yıldız oyuncuya 3.5, Newcastle United'a ise 5 milyon euro veren sarı-lacivertli ekip bir büyük çalım daha attı. 5- Özer Hurmacı: Canaydın döneminde yöneticilikte ilk yılı olan Haldun Üstünel, Ankarasporlu yöneticilerle görüşerek, Emre Aşık, Necati Ateş ve Orhan Ak ve 1.5 milyon euro karşılığında başkent ekibi ile el sıkıştı. Ancak Cimbom bu transferden vazgeçince, Fenerbahçe yönetimi 1 sene rötarla da olsa transferi gerçekleştirdi.

6- Gökhan Ünal: Başkan Adnan Polat bizzat Trabzonspor Başkanı Sadri Şener ile masaya oturdu. Yönetim kurulu toplantısında anlaştıklarını işin imzaya kaldığını söyledi ancak Fenerbahçe yine devreye girdi fiyat arttırdı ve bu transferi sonuçlandırdı.

7- Miroslav Stoch: Galatasaray yönetimi 1 ay boyunca 3-4 milyon euro'larda gitti geldi. Fenerbahçe yönetimi masaya oturdu pazarlık bile yapmadan 5.5 milyon euro'yu masaya koydu ve transferi sonuçlandırarak, ezeli rakibi, ebedi dostuna yeşil sahada yaptığı gibi altıncı transfer golünü atarak, ikinci 6-0 hezimetini gerçekleştirmiş oldu.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN