İki üst düzey oyuncu müjdesi

Pazar 13.06.2010 17:26

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, öncelikli olarak yaptıkları planlamada, orta sahaya defansif üst düzey iki oyuncu almak istediklerini söyledi.

Sapanca Gölü Kırkpınar Parkuru'nda gerçekleştirilen Büyükler Türkiye Kürek Şampiyonası final yarışlarına katılan Polat ve Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, protokol tribününde bir araya geldi.
Yıldırım ve Polat Galatasaraylı ve Fenerbahçeli sporcuların yanına giderek, sporculara başarılar diledi.
Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Polat, su sporlarında Türkiye'nin içinde bulunduğu durumla ilgili bir soru üzerine, Türkiye'nin olimpiyatlarda başarılı olamadığını, bunun en önemli nedeninin de büyük kulüplerin amatör sporlara yeterince eğilmemesi olduğunu belirtti.

Sporda başarılı olmak için tesis, ekipman ve genç sporcu yetiştirilmesi gerektiğine dikkati çeken Polat, ''Bundan netice almak için de bir süreç lazım. Türkiye'de malum, insanlarda her şey var da sabır yok. Hemen başarı olsun istiyorlar. Bizim şu anda kendi amatör sporlarımızla ilgili yaptığımız program var. Tesis yatırım programı, makine ekipman programı ve genç sporcuları yetiştirme programı. Bu, biraz zaman alacak'' dedi.

Polat, amatör sporlarda alınan günlük neticelere bakmaksızın yatırım programını sürdüreceklerini ifade ederek, belirli bir süreçte netice alacaklarına inandığını kaydetti.

Haliç'te Fenerbahçe ile ortaklaşa yapmayı düşündükleri kürek yarışlarının sorulması üzerine Polat, ''İngiltere'de Oxford Cambridge'nin her yıl Londra Thames Nehri üzerinde yarışları var. Senede bir kez yapılıyor ve çok ilgi çekiyor. Biz de İstanbul Haliç'te her yıl böyle bir yarış yapmak istiyoruz. 8 tekle, Galatasaray ve Fenerbahçe sporcuları yarıştırılıp kürek sporunu biraz kamuoyuna duyurmak istiyoruz. Bana göre hoş bir şey olacak. Eylül ayında sanıyorum bunu gerçekleştiririz, öyle bir karar aldık'' diye konuştu.

Polat, Fenerbahçe Başkanı Yıldırım ile bir araya gelmelerinin ve karşılıklı olarak sporcuları ziyaret etmelerinin spora katkısı konusunda da görüş belirterek, Fenerbahçe ile üst düzeyde rekabet içinde olduklarını, aynı zamanda yüzyılı geçen bir dostlukları bulunduğunu belirtti.

Rekabette bazen dostluğu sıkıntıya sokacak şeylerin olduğuna dikkati çeken Polat, ''Bunlara anlık ve günlük şeyler diye bakıyorum. Sporun zaten ruhunda dostluk ve kardeşlik yatıyor. Biz onu Galatasaray olarak koruyup, kollayıp, muhafaza etmeye çalışıyoruz'' dedi.

Transfer sezonundaki gelişmelere de değinen Polat, öncelikleri arasında orta sahaya bir iki futbolcu transfer etmelerinin yer aldığını ifade etti.

Orta sahaya transfer yaptıktan sonra diğer mevkilere ihtiyaç duyulursa yeni transfer yapabileceklerine işaret eden Polat, şunları söyledi:

''Ama şu an yok. En fazla herhalde iki oyuncu alabiliriz, ama transferde bu dönemlerde birçok şey olabiliyor. Cazip teklifler olabiliyor. Gelen ve giden olabiliyor. Öncelikli olan, bir an evvel yapmış olduğumuz planlamada orta sahaya defansif anlamda üst düzey iki oyuncu almak. Adaylarımız var, onlarla da görüşmelerimiz sürüyor. Biz bir futbolcu veya kulüple görüşmüyoruz, aynı anda 7-8 futbolcu ve kulüple görüşüyoruz.''

Galasataray'ın daha önceki sezonlarda yıldız futbolcuları transfer etmesinin hatırlatılması üzerine Polat, ''Yıldız anlayışınıza bağlı. Senin veya benim yıldız anlayışım farklıdır. Benim için en ideali yıldızı transfer etmek değil, yıldızı yaratmak önemli. Keşke böyle genç futbolcuları bulup da yıldızları yaratabilsek. İsim olarak hiçbir şey söylemem'' dedi.

Final yarışmalarını izleyen Aziz Yıldırım, gazetecilerin açıklama isteklerini geri çevirdi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN