G.Saray'da horoz çok

Çarşamba 23.06.2010

"Bu işlerde sihirbazlık falan geçmez. Yüksek paraların döndüğü yerde amatör yöneticilerle iş yapılmaz. Horozu çok olan köyde sabah olmaz"

BENDEN SONRASI KÖTÜ
G.Saray'ın eski başkanlarından Faruk Süren, "Kulüp benden sonra kötü yönetildi" dedi. TV 8'de yayınlanan Bizim Stadyum programına konuşan Süren'in açıklamaları şöyle: "Benim zamanımda stadın maketi için 10 milyon euro harcadığımı söylüyorlar. Böyle bir şey yok. O dönemde Sami Yen'in ruhsatını aldık, yeni stadın ihalesini aldık. TEKFEN yapacaktı. Ama bir anda çeşitli nedenlerden dolayı olmadı.

ÇOK BAŞLILIK OLSA DA
Şimdiki yönetim, stat olayında zarar etti. Sami Yen'in maddi manevi değeri çok büyük. Keşke mülkiyeti bizim olsaydı. Ben olsam Sami Yen'i bırakmazdım. Seyrantepe'ye yapılacak olan yolların benzeri Mecidiyeköy'e de yapılacaktı. Adnan Sezgin'e başından beri itiraz ediyorum. Beşeri münasebeti zayıf. Horuzu çok olan köyde sabah olmaz. Futbol komitesinde çok başlılık olsa da patron Adnan Polat'dır.

RİJKAARD SATIŞ YAPTI
Görev verir, onlar da yapar. İki senedir kötü sezon geçiriyoruz. Bu işlerde sihirbazlık falan olmaz. Bu kadar yüksek paraların döndüğü bir yerde, böyle amatör yöneticiler ile iş yapılmaz. Profesyonel olmalılar. F.Bahçe 15 değil, 20 milyon euro da verse Arda'yı onlara satmam. Ama Manchester'a veririm. G.Saray'da huzursuz olduğu yüzünden belli. Rijkaard, 'Kalitesiz kadrom var' diyerek oyuncularını satmıştır.

BAZILARI SEVİNEMEDİ!

Emre Belözoğlu'nun Fenerbahçe'ye transferi normal. Sonuçta profesyonel. Ama performansı düştü. Çok çabuk sinirleniyor. Ben başkan olsam, bugünkü Emre'yi geri almam. Biz UEFA Kupası'nı kazandığımız zaman, statta şöyle etrafıma baktığımda VIP tribününde buna sevinmeyen Galatasaraylılar'ın olduğunu gördüm. O atmosferde zor olsa da bunu fark etmek kolay oldu, bu duruma çok üzüldüm.

TEK BÜYÜK FENER Mİ?

O dönemde yapay bir rekabet vardı. Hâlâ onu sürdürenler var. Eğer Fenerbahçe, UEFA Kupası'nı kazansaydı Türk bayrağına bile sarı-lacivert bandrol atardı. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın 'Tek büyük Fenerbahçe' lafı büyük hata. İddiayı ortaya koyarken, biraz gerçekçi olmak lazım ya da söyledikleri hedefe ulaşmalı. Üç yıl üst üste şampiyon olacağız diyorsanız olmalısınız, yoksa havada kalabilir."

DİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA