Rijkaard Liverpool’a 'evet' dedi

Cuma 25.06.2010 00:00

İspanyol teknik direktör Rafael Benitez'in ayrılmasının ardından teknik direktör arayışlarını hızlandıran ünlü İngiliz ekibi Liverpool'un, Galatasaray Teknik Direktörü Frank Rijkaard'ın peşinde olduğu öğrenildi.

Galatasaray'ın Hollandalı teknik direktörü Frank Rijkaard'ın son talibi Ada ekibi Liverpool oldu. Kırmızılar olarak bilinen ünlü İngiliz takımının yöneticilerinin geçtiğimiz hafta 2 kez Sarı-kırmızılı yöneticilerle bir araya geldikleri ve Rijkaard'la görüşmek için izin istedikleri ortaya çıktı. Ancak Sarı-kırmızılı yöneticilerin Liverpool'lu meslektaşlarına Rijkaard'ın takımın başında olduğunu ve takımdan ayrılmasının şu anda söz konusu olmadığını söyledikleri öğrenildi.

Bu arada, Liverpool'un Galatasaray'ın tekliflerini kabul etmesi halinde Hollandalı çalıştırıcının, sözleşmesi devam ettiği için Sarı-kırmızılı kulübe ödeyeceği tazminatını da ödemeyi kabul ettikleri bildiriliyor.

Liverpool'lu yöneticilerin Galatasaray yönetiminin kapısını Rijkaard konusunda son bir kez daha çalmaya hazırlandıkları ancak bu kez de başarısız olmaları halinde diğer adaylar, Roy Hodgson (Fulham Teknik Direktörü) ve Manuel Pellegrini'ye (Eski Real Madrid Teknik Direktörü) dönecekleri İngiliz medyası tarafından dile getiriliyor.

47 yaşındaki Hollandalı teknik adam Rijkaard, 2009 yılı Haziran ayında Sarı-kırmızılıların başına geçmişti. Rijkaard'ın, Barcelona'yı çalıştırdığı dönemde Katalan ekibini 2 kez lig şampiyonu ve 1 kez de Şampiyonlar Ligi Şampiyonu yapması, genç teknik adamı Avrupa'nın en popüler ve talep edilen isimlerinden biri yapmıştı.



Yükleniyor
BİZE ULAŞIN