Cimbom'a yenilmez cengaver

Cumartesi 26.06.2010

G.Saray'da Neill'in yanına en az onun kadar kaliteli bir partner geliyor. Sezgin'in 5 milyon euro'ya işini bitirdiği Hollandalı, Dünya Kupası'nın gizli kahramanları arasında yer alıyor

Neill'in yanına çok kaliteli bir partner arayan Galatasaray hedefi 12'den vurmak üzere. Sarı-kırmızılı ekip, en az Neill kadar savaşçı ve hırslı olan Hollandalı stoper Joris Mathijsen için Hamburg'la el sıkıştı. Bir süredir Almanya'da bulunan Sportif A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, dün Hamburg'lu yöneticilerle bir kez daha masaya oturdu. Yaklaşık iki saat süren görüşme sonunda taraflar 5 milyon euro'ya anlaştı. Mathijsen'in Türkiye haklarını elinde bulunduran menajer Mustafa Demir de "Bu transfer yüzde 99 bitti" ifadesini kullandı.

Teknik direktör Frank Rijkaard'ın transfer edilmesini ısrarla istediği 30 yaşındaki Mathijsen, geriden oyun kurma özelliğine sahip. Bu başarısının yanı sıra hava toplarında da çok etkili olan Mathijsen, hırsıyla da dikkat çekiyor. Dünya Kupası'nda mücadele eden Hollanda Milli Takımı'nın da değişmez ismi olan yıldız futbolcu, takımının en başarılı oyuncuları arasında yer alıyor. Joris Mathijsen'in Galatasaray'ın teklifini kabul etmesinde, Frank Rijkaard faktörünün de büyük rol oynadığı öğrenildi.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN