Büyük konuştu

Çarşamba 30.06.2010

Hollanda'nın RTL Z televizyonuna açıklamalar yapan teknik direktör Rijkaard ilk kez Avrupa'da final oynamayı hedeflediklerini ifade etti

İddialı demeçler vermekten kaçınan teknik direktör Rijkaard, Hollanda'nın RTL Z televizyonuna çarpıcı açıklamalarda bulundu. Tecrübeli hoca sarı-kırmızılı takımın başına geçtiği günden bu yana ilk kez böyle iddialı konuştu ve "Hedefimiz Avrupa Ligi'nde final oynamak" dedi.

Rijkaard, "Geçtiğimiz sezon Süper Ligi ve rakipleri en iyi şekilde tanıdım. Galatasaray şampiyonluğun en büyük adayı. Transfer çalışmaları sürüyor. Geçen yıldan daha güçlü bir kadro olacak. Yönetimle sürekli fikir alışverişi içindeyiz" diyerek sözlerini tamamladı.

Sakatlıklar etkiledi
Frank Rijkaard, geçen sezon takımın başarısız olmasında en büyük etkenin sakatlıklar olduğunu dile getirdi. Hollandalı teknik adam, "Şampiyonluk yolunda özellikle Milan Baros ve Harry Kewell'ın sakatlıkları bizi çok etkiledi. Bir de Leo Franco'nun kendi şahsi problemleri nedeniyle performansında sıkıntılar yaşadık. Ama bu sezon çok farklı olacak" açıklamalarında bulundu.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN