Milano'da Muntari zirvesi

Pazartesi 05.07.2010

G.Saray'ın, Elano'ya talip olan İtalyan kulübüne, "Onun yanında 3 milyon euro da para ödeyelim, siz de bize Muntari'yi verin" teklifinde bulunduğu ortaya çıktı. Son sözü, İnter Başkanı Moratti söyleyecek

Transferde birbirinden ünlü isimlerle ilgilenen Galatasaray'ın, İnter'in orta sahadaki savaşçısı Suleyman Muntari için de sürpriz bir girişimde bulunduğu öğrenildi. Edinilen bilgiye göre, transfer operasyonlarını yürüten Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin geçtiğimiz hafta Milano'da İnter yöneticileriyle bir araya geldi. Sezgin, Dünya Kupası grup maçlarındaki üstün performansı sonrası Elano'ya talip olan İnter'le bu transferin şartlarını konuşurken, Muntari ile takas formülünü gündeme getirdi. Tecrübeli yönetici Adnan Sezgin, pazarlık esnasında Elano'yu ucuza kapatmaya çalışan İtalyan yöneticilere, "Elano'ya karşılık Muntari'yi bize verin. Üste size 3 milyon euro da para ödeyelim" teklifinde bulundu.

İnter'li yöneticiler bu öneriye sıcak baktılar ancak başkanları Massimo Moratti ile konuşmadan bir yanıt veremeyeceklerini vurguladılar. Bunun üzerine taraflar tekrar görüşmek üzere masadan kalktı. Galatasaray şimdi İnter Başkanı Moratti'nin kararını bekliyor. Daha önce Muntari'yi takımda görmek istemediğini söyleyen Moratti'nin teklife sıcak bakacağı tahmin ediliyor. İtalyan ekibinde son dönemde gözden düşen Ganalı orta saha oyuncusu Muntari'nin de İnter'den ayrılmak istediği biliniyor. Tottenham'ın da ilgilendiği Muntari, Dünya Kupası çeyrek finalinde Uruguay'a 30 metreden gol atmıştı. İnter'in 13 milyon euro değer biçtiği 26 yaşındaki futbolcu, müthiş hırsının yanı sıra üstün fizik gücüyle de dikkat çekiyor.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN