Çok normal

Perşembe 08.07.2010

"Keita kalitesinin altında oynadı. Üçüncü sınıf bir lige gitmesi hedefinin olmadığını gösteriyor. Gönderilmesi tartışılmamalı"

Dilmen sözlerine şöyle devam etti: "Keita geçen sezon kalitesinin altında oynadı. Buna rağmen iyi bir rakama satıldı. Örneğin bugün Fenerbahçe 14 milyon euro vererek aldığı Güiza'yı yarı fiyatına satabilecek durumda. Ayrıca Keita'nın hedefi yokmuş. Üçüncü sınıf bir lige gitti. Futbolcuda hedef önemli. Hedef Galatasaray'dan sonra daha büyük ve etkili bir kulübe gitmek olmalıydı. Bu kararın bana göre tartışılmaması gerekir. Ben şimdi Galatasaray'ın daha önemli bir hamle yapacağını düşünüyorum."

F.BAHÇE ZARARDA ŞOK
Ünlü spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Galatasaray'ın Keita'yı 8 milyon 150 bin euro'ya satmasının çok doğru bir iş olduğunu söyledi. Bu transfer operasyonundan dolayı sarıkırmızılı yönetimi kutlayan Rıdvan Dilmen, "Yönetim Şampiyonlar Ligi'ne takımın gitmesi halinde ciddi bir gelir bekliyordu. Bu hesap tutmayınca Mehmet Topal ve Keita'yı gönderme zorunluluğu doğdu. Galatasaray, Keita'nın yerine daha genç bir oyuncu alacaktır" diye konuştu.

ŞOK iDDiA
Lyon ile yapılan anlaşma gereği Galatasaray'ın Al Sadd takımından alacağı paranın yarısını Fransız takımına aktaracağı ileri sürüldü.


Etiketler Fenerbahçe, Keita, Lyon
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN