Deco ile sıcak temas

Pazar 25.07.2010

Sarı-kırmızılı kulüpte dün çok önemli saatler yaşandı. Adnan Sezgin, bonservisi elinde olan Deco'ya telefonla ulaşıp resmen transfer teklifinde bulundu. Brezilya’ya dönmek isteyen ve Fluminense ile görüşen 33 yaşındaki yıldız, Sezgin’in yaptığı astronomik teklife ‘hayır’ diyemezken, “Bana birkaç gün süre tanıyın” dedi

Galatasaray'da transferde dün flaş bir gelişme yaşandı. Bir süredir gündemlerinde tuttukları Deco için teknik direktör Frank Rijkaard'ın raporuyla yeniden harekete geçen sarı-kırmızılı yönetim, Brezilya asıllı Portekiz vatandaşı futbolcu ile sıcak bir temas sağladı. Transferde tam yetkili olan sportif direktör Adnan Sezgin, telefonla irtibat kurduğu 33 yaşındaki ünlü 10 numaraya resmen transfer teklifinde bulundu. Sezgin'in bu görüşmede, Chelsea ile yolları ayıran ve bonservisi şu an elinde bulunan Deco'ya oldukça yüklü bir yıllık ücret önerdiği belirtildi.

Brezilya'ya dönme hesapları yapan ve Fluminense ile görüşen Deco'nun, bu astronomik teklife 'Hayır' diyemediği, düşünmek için süre istediği öğrenildi. Elano ile yolları ayırma planları yapan Galatasaray'ın, Deco için şartları sonuna kadar zorlayacağı kaydedildi. 3'ü Porto, 2'si Barça, 1'i de Chelsea ile olmak üzere 6 lig şampiyonluğu yaşayan Deco, Porto ve Barça formaları ile 2 de Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu kupasını havaya kaldırdı. Rijkaard'ın eski öğrencisi olan ünlü yıldız, 2 kez Avrupa'nın en iyi orta saha oyuncusu, 1 kez de yılın futbolcusu seçildi.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN