Rijkaard'ın istifası hazır

Pazar 01.08.2010 15:08

F.BAHÇE mi, Beşiktaş mı daha kötü?.. yarışırlar! Peki en kötüsü hangisi diye soracak olursanız, kesinlikle G.Saray diyebilirim.

Devler her sene iyi transfer yapıp büyürler, G.Saray her sene kötü transfer yapıp küçülüyor. Yıllardır Şampiyonlar Ligi'ne hasret kalan G.Saray bu sezon UEFA'da bile gruplara kalamazsa bunun sorumluluğunu kim üstlenecek.

Beğenmediğimiz Franco gidiyor yerine Aykut oynuyor. Tamam iyi kaleci, hoş kaleci, yakışıklı çocuk da! Ama elinizi vicdanınıza koyun Aykut ile G.Saray UEFA'da çeyrek final oynayabilir mi?..

Beğenmediğimiz Jo gidiyor, yerine Mehmet Batdal oynuyor. Jo tam bir belaydı! Peki ya Batdal... çok iyi oyuncu ama G.Saray'ın golcüsü mü?.. evet imkan tanınırsa bir sezon boyunca sebat edilirse olur... Peki yıllardır zirvenin yanına bile yaklaşamayan G.Saray'ın ona sebat edecek durumu var mı?.. çocuğa da yazık!

Keita gidiyor, yerine oynayan Serdar Özkan... Tamam Serdar oynamayacak Pino oynayacak da... Keita ile Pino'nun aynı klasmanda olduğunu kim söyleyebilir. Mehmet Topal gidiyor Cana geliyor. Peki ya Cana, Topal'ın kramponlarını temizleyebilir mi?.. G.Saray yönetiminin tüm planı geçen sezonu şampiyon bitirip, Şampiyonlar Ligi'nden gelecek olan paraya göreydi. Evdeki hesap çarşıya uymayınca, bu kez büyümek yerine küçülmeye gidildi.

OFK maçında G.Saray Barış, Ayhan ve Sarp ile sahaya çıktı. Bu 3'lü orta saha ile G.Saray Türkiye Kupası'nda karşısına çıkacak 2. veya 3. Lig takımına bile direnemez.

Cana oynamıyor. Neden oynamıyor biliyor musunuz?.. çünkü Cana, Rijkaard'ın transferi değil yönetimin transferi. Rijkaard adamı tanımıyor; ne yapacağını bilemiyor. Pino da Rijkaard'ın değil yönetimin adamı. Zaten Rijkaard en baştan beri stoper diye yırtınıyordu o bile alınmadı.

Rijkaard ile yönetim sürekli görüşüyordur, yönetim "Bütçemiz gereğince alabileceğimiz oyuncular bunlar" diyordur, Rijkaard da, "Bana böyle söz vermediniz" diyordur. Daha önce Gerets ve Hagi'nin de başına bunlar gelmişti.

Rijkaard'ın "İstediklerimi alamayacaksanız istifa edeyim" dediğine eminim, sonuçta adamın bir adı ve kariyeri var. Cana ve Pino'yla bırakın Avrupa'yı Türkiye Ligi'nde bile ilk 5'e giremekte zorlanacağını biliyordur.

3 adam alacakmış G.Saray... Ama oyuncu almakla kalmayacak Cimbom, adam da satacak. Bugün yarın Elano gider. Sabri ve Servet için iyi teklifler gelirse düşünülmez. Baros'un da iyi bir talibi çıkarsa sezon sonunda bedava gitmesini engellemek için satılabileceğine inanıyorum ben. Ama asıl bomba Arda satılırsa ortaya çıkar.

Ben daha düne kadar Arda'nın satılması taraftarıydım. Emre Çolak'ın önünün açılması için. Ama OFK maçından sonra gördüm ki Arda da elden giderse, G.Saray Süper Lig'de Eskişehir ve G.Antep'in gerisinde kalır. 7'ncilik için oynar. Gelecek sezon Avrupa'ya da gidemez o zaman daha da fazlasını satar. Avrupa'yı titreten Galatasaray'ın kendine gelmesi, adına yakışır oyuncular almaşı şart.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN