Web Sürümüne Geç

  Cimbom Hagi için Romanya'ya

  04 Ağustos 2010, Çarşamba

  Galatasaray'ın efsanevi yıldızı Gheorghe Hagi, anlamlı bir organizasyona imza atıyor.

  Düzenlenecek iki turnuvada, aralarında Galatasaray'ın da bulunduğu dünyanın büyük kulüplerinin 17 yaş altı takımları yarışacak.

  Futbolu bıraktıktan sonra genç yeteneklerin yetişmesine ağırlık veren ve bu maksatla 'Academia Hagi' isimli futbol okulunu kuran ünlü futbol yıldızı Hagi, bu ay içinde düzenleyeceği iki turnuvayla dünyanın ünlü kulüplerindeki genç yetenekleri Köstence'de buluşturuyor. 'Hagi Talent Cup' isimli ilk turnuvada Barcelona, Real Madrid, Galatasaray ve Academia Hagi takımlarının 17 yaş altı ekipleri karşı karşıya gelecek. Turnuva maçları 10–12 Ağustos tarihlerinde oynanacak.

  Ertesi hafta 15 yaş altı yeteneklerin yarışacağı diğer turnuva ise 'Doğunun Yıldızları' ismini taşıyor. Bu turnuvaya da Galatasaray'ın yanı sıra, Dinamo Kiev, Dinamo Moskova, Legia Varşova, Levski Sofia, Partizan Belgrad ve Academia Ferenc Puşkaş takımları katılacak İkincisi 17–21 Ağustos tarihlerinde gerçekleşecek turnuvalarda dereceye girenlere ödül verilecek.

  'Özellikle oynadığım takımların genç yeteneklerini buluşturmak istedim.' diyen Hagi, turnuvaya katılan takımların tüm giderlerini karşılıyor.


  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN