Web Sürümüne Geç

  Ne de olsa Avrupalı

  Perşembe 06.08.2010

  Sarı-kırmızılı cengaverler, ilk maçta kendisine kök söktüren Sırp rakibine Belgrad'da futbol dersi verdi. Şahlanışın mimarları Mustafa Sarp, Arda, Mehmet Batdal ve 'Büyücü Kewell' (2) oldu

  Galatasaray son yılların en büyük zaferlerinden birine imza atarak, OFK Belgrad'ı 5-1'lik skorla mağlup etti ve UEFA Avrupa Ligi'nde Play-off turuna kaldı. Rijkaard'ın ilk maçta 'acemilikle' suçladığı sarı-kırmızılı Aslanlar, öyle bir onur savaşı verdi ki 2-2'ye güvenen OFK da şaştı bu işe!

  Cimbom yağmur gibi gol olup yağdı! Sırplar; Mustafa Sarp, Arda, Mehmet Batdal ve Kewell'ın biri penaltıdan 2 golü ile neye uğradığını şaşırdı. Aykut da kurtarışlarıyla bu dörtlüye eşlik ederken, rakibin tek golünü kaydeden Nikolic, 55'te oyundan atıldı. Galatasaray'ın rakibi bugün belli olacak.

  * * *

  İstanbul'daki ilk maçta 2-2 kalarak taraftarını üzen G.Saray, adını UEFA Avrupa Ligi'nde play-off'lara yazdırdı. OFK Belgrad önünde maça hızlı başlayan, 12'de Mustafa Sarp, 22'de Kewell ile 2-0'ı bulan G.Saray, 32'de Nikolic'in golüne engel olamadı. İlk yarı 2-1 G.Saray'ın üstünlüğü ile biterken, Aykut kritik kurtarışlarıyla alkışlandı.

  İKİNCİ YARIDA DA AYNI
  İkinci yarıya da hızlı başlayan G.Saray 55. dakikada penaltıya neden olan Nikolic'in kırmızı kart görmesi ve penaltıyı Kewell'ın gole çevirmesiyle tur şarkıları söylemeye başladı. 70'te Arda sahne aldı, 81'de de Mehmet Batdal skoru belirledi: 5-1. G.Saray'ın Avrupa Ligi play-off turundaki rakibi bugün 14.30'da çekilecek kura ile belli olacak.

  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN